Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Najeźdźcy wyobraźni. Wystawa prac Andrzeja Dudzińskiego

26 września 202022 października 2020

Najeźdźcy wyobraźni. Wystawa prac Andrzeja Dudzińskiego
26.09 – 22.10.2020 r.
Wernisaż 26.09, g. 17:00
Leonarda Art Gallery – Centrum Praskie Koneser
Wydarzenie na facebooku »


Wydarzenie towarzyszące wystawie:

Projekcja filmu animowanego „Dłuży się doży” oraz spotkanie
z Andrzejem Dudzińskim »
03.10.2020 r., g. 14:00

Trash Art – spotkanie z Andrzejem Dudzińskim »
10.10.2020 r., g. 14:00

Malowidła jaskiniowe – spotkanie z Andrzejem Dudzińskim »
17.10.2020 r., g. 14:00

Wszystkie wydarzenia odbędą się
w Leonarda Art Gallery, Pasaż Konesera, Warszawa


leonarda-gallery-wystawa-dudzinski

Andrzej Dudziński mieszkał i tworzył w Londynie i Nowym Jorku. Wystawiał swoje prace w muzeach od Warszawy przez Paryż po Tokio. W swoje CV może wpisać: rysownik, ilustrator, malarz, plakacista, fotograf, performer, satyryk etc. „By go określić, trzeba by wyczerpać słownik” — mówił Gilles de Bure. Zdobył międzynarodowe uznanie i sławę. Jego grafiki zdobią takie czasopisma jak: „The New York Times”, „Newsweek”, „Rolling Stone”, „Vanity Fair” czy „Time”.

Dudziński tworzy sztukę na granicy między abstrakcją a realizmem. Artur Tanikowski pisze:
„Wyobraźnia Dudzińskiego ma korzenie w surrealizmie, przejawia się groteskowym przeskalowywaniem form, absurdalnym dowcipem w mieszaniu porządków świata ludzi, zwierząt i przedmiotów, zaskakującym przemieszczaniem i nakładaniem się na siebie technik collage’u, rysunku, malarstwa, intuicyjnym i arbitralnym dysponowaniem kolorem”.

Podczas wystawy „Najeźdźcy wyobraźni”, będzie można zobaczyć m.in. najnowsze prace artysty, zainspirowane wystawą w muzeum Martin-Gropius-Bau w Berlinie. Tak sam artysta opowiada o swoich dziełach:
„Sztuka czasów prehistorycznych. Malarstwo naskalne z Kolekcji Frobeniusa to niewątpliwie jedna z ważniejszych wystaw w moim życiu. To co tam wtedy zobaczyłem, zupełnie mnie zaskoczyło, bo przecież dobrze znałem przykłady sztuki prehistorycznej z Altamirą i Lascaux na czele. Tutaj jednak były rzeczy zupełnie inne. Na ścianach, w kolejnych salach, przewijały się pełne ekspresji, a często ukazane z poczuciem humoru, postacie ludzi i zwierząt z ery Górnego Paleolitu. Około 100 prac, w tym wiele wielkoformatowych, nawet kilka rozmiarów ściany, z Instytutu Frobeniusa, ukazywało historię dokumentacji sztuki naskalnej. Wystawa analizowała wpływ tych ujrzanych po raz pierwszy, bo przecież nieoglądanych od czasów ich powstania, wyobrażeń na współczesność i sposób, w jaki mogły zainspirować artystów XX wieku. No właśnie – mogły i inspirowały! Jestem tego naocznym świadkiem. Często znajdywane w niedostępnych miejscach, jaskiniach i na pustyni, rzeźbione lub malowane obrazy po raz pierwszy pokazano publiczności w latach 30. XX wieku w postaci kopii na płótnie w wielkości 1:1”.

Na wystawie będzie można zobaczyć wiele różnych dzieł – rysunki, grafiki, pastele, asamblaże oraz obrazy na płótnie.

Przeczytaj więcej o tym Artyście: Podszepty wyobraźni. Andrzej „Dudi” Dudziński i jego świat

Szczegóły

Początek:
26 września 2020
Koniec:
22 października 2020

Miejsce wydarzenia

Leonarda Art Gallery
Plac Konesera
Warszawa, 03-736 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://leonarda.gallery
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.