Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Galeria Sztuki „Stara Łaźnia”

+ Google Map
ul. A. Wajdy 3
Suwałki, 16-400 Polska
87 565 11 30 https://soksuwalki.eu/

1 maja 2020 r. Suwalski Ośrodek Kultury wzbogacił się o nowy obiekt. Budynek starej łaźni położony przy ul. Andrzeja Wajdy 3 w bezpośrednim sąsiedztwie Bulwarów nad Czarną Hańczą po kompleksowym remoncie zyskał nowe oblicze i zarządcę. Placówka realizuje zadania z szeroko pojętej tematyki kulturalnej, społecznej oraz sportowej, szczególnie potrzebne w rewitalizowanym obszarze Suwałk.

Zrewitalizowana przestrzeń starej suwalskiej łaźni służy suwalczanom na kilka sposobów – jako miejsce prezentacji sztuki współczesnej, spotkań z kulturą, aktywności sportowej, wypoczynku i szeroko pojętej rekreacji. W ramach zadań galeria organizuje zajęcia i warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej, artystycznej, ekologicznej i sportowej, działania pedagogiczno-społeczne i streetworkingowe, ale również spotkania, debaty, spektakle i koncerty plenerowe. Ośrodek Sportu i Rekreacji, korzystając ze znakomitego położenia Starej Łaźni, otworzy wypożyczalnię sprzętu rekreacyjnego. W budynku zaplanowano także punkt gastronomiczny/kawiarnię. To wszystko pozwoli zwiększyć udział suwalczan w kulturze i w życiu społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców obszaru rewitalizacji, na którym znajduje się budynek.

maj 2021

Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń

14 maja 202130 września 2021
Galeria Sztuki „Stara Łaźnia”, ul. A. Wajdy 3
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń, Niezła Sztuka

Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń 14 maja 2021 r. - 30 września 2021 r. Suwalski Ośrodek Kultury | Galeria Sztuki Stara Łaźnia Galeria Sztuki Stara Łaźnia zaprasza na przekrojową wystawę malarstwa, rysunku i fotografii wybitnego artysty Andrzeja Strumiłły. Wśród ponad 200 eksponatów zobaczymy prace z kolekcji Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz zbiorów prywatnych spadkobierców artysty, również te nieprezentowane wcześniej w Suwałkach. Wystawa Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń To kolejna ważna wystawa w prowadzonej przez Suwalski…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.