Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń

14 maja 202130 września 2021

Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń, Niezła Sztuka

Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń

14 maja 2021 r. – 30 września 2021 r.
Suwalski Ośrodek Kultury |
Galeria Sztuki Stara Łaźnia

Galeria Sztuki Stara Łaźnia zaprasza na przekrojową wystawę malarstwa, rysunku i fotografii wybitnego artysty Andrzeja Strumiłły. Wśród ponad 200 eksponatów zobaczymy prace z kolekcji Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz zbiorów prywatnych spadkobierców artysty, również te nieprezentowane wcześniej w Suwałkach.

Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń, Niezła Sztuka
Wystawa Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń

To kolejna ważna wystawa w prowadzonej przez Suwalski Ośrodek Kultury Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Ekspozycja pod tytułem „Andrzej Strumiłło – Człowiek – Przestrzeń” prezentuje dzieła z bogatego dorobku twórczego tego wybitnego artysty i ogromnej liczby dyscyplin, które uprawiał: malarstwo, rysunek i fotografię, rzeźbę. Wystawa będzie prezentowana przez blisko pół roku, od kwietnia do września 2021 r.

Założeniem artystycznym wystawy była prezentacja zróżnicowanej, przekrojowej ekspozycji, z zaakcentowaniem najbardziej charakterystycznych cech twórczości Andrzeja Strumiłły. Wśród wielości eksponatów – zobaczymy ich przeszło dwieście! – obecne są także takie, które dotąd nie były prezentowane w Suwałkach. Prace pochodzą z kolekcji Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz zbiorów prywatnych spadkobierców artysty.

Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń, Niezła Sztuka
Wystawa Andrzej Strumiłło. Człowiek. Przestrzeń

Bogatą ekspozycję uzupełniają niezwykły artystyczny katalog, plansze przedstawiające odręczne notatki i szkice artysty, pamiątki oraz pokazy cyfrowe. Warto podkreślić, że słowo wstępne do katalogu skreślił „artysta słowa”, poeta i eseista Wojciech Kass, a autorem zamieszczonej w katalogu biografii Andrzeja Strumiłły jest jego biograf, wydawca i animator kultury Zbigniew Fałtynowicz.

Kuratorem wystawy jest Anna Strumiłło.

Szczegóły

Początek:
14 maja 2021
Koniec:
30 września 2021
Witryna internetowa:
https://soksuwalki.eu/andrzej-strumillo-czlowiek-przestrzen/

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki „Stara Łaźnia”
ul. A. Wajdy 3
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
87 565 11 30
Witryna internetowa:
https://soksuwalki.eu/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.