Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Galeria Monopol

Galeria Monopol
+ Google Map
Marszałkowska 34/50
Warszawa, 00-552 Polska
+48 502 324 304 https://galeriamonopol.pl/pl/

Galeria sztuki współczesnej. Jej charakter wyznaczają nazwiska i prace twórców m.in.: Leon Tarasewicz i jego malarstwo, legendarny Andrzej Partum i ślady jego artystycznych performansów oraz instalacji, Jerzy Bereś – jego akcje i rzeźby, Zbigniew Warpechowski i jego sztuka performatywna.

Warszawska Galeria Piwna 20/26 Emilii i Andrzeja Dłużniewskich, która działała w prywatnym mieszkaniu artystów w latach 1980-1993 znalazła tu miejsce na swoje archiwum.

To miejsce, wówczas otwarte na nowe idee… poszukiwało wartości uniwersalnych w sztuce. Gdzie je znajdowało? W intymnej celebracji sztuki… Wśród nich artyści tacy jak Emmett Williams, Grzegorz Kowalski, Henryk Stażewski, Ann Noel, Koji Kamoji, Shelagh Wakely.

grudzień 2022

Koji Kamoji, Jacek Sempoliński. Martwa natura

10 grudnia 20224 lutego 2023
Galeria Monopol, Marszałkowska 34/50
Warszawa, 00-552 Polska
+ Google Map
Koji Kamoji, Jacek Sempoliński. Martwa natura, malarstwo, sztuka współczesna, niezła sztuka

Wystawa Koji Kamoji, Jacek Sempoliński. Martwa natura Martwa natura jest prezentacją prac Kojiego Kamojiego i Jacka Sempolińskiego. Chociaż artyści znali się osobiście, a ich dzieła były już wspólnie pokazywane na wystawach zbiorowych, jest to pierwsza sytuacja, gdy ich twórczość została zestawiona w duecie, z inicjatywy Kojiego Kamojiego. Jacek Sempoliński jest artystą należącym do pokolenia Arsenału 55, był malarzem i profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Koji Kamoji to japoński artysta, od 1959 roku mieszkający w Polsce, a od 1967 roku…

Dowiedz się więcej »

maj 2023

Martyna Pinkowska. Złota

19 maja 202322 lipca 2023
Galeria Monopol, Marszałkowska 34/50
Warszawa, 00-552 Polska
+ Google Map
Martyna Pinkowska. Złota, malarstwo, sztuka polska, sztuka współczesna, niezła sztuka

Wystawa Martyna Pinkowska. Złota „Złota” to autoportret Martyny Pinkowskiej, od którego został zaczerpnięty tytuł wystawy. Klamrę jej narracji stanowi tytułowa figura, określenie zdolnej, odnoszącej sukcesy osoby, na której projektowane są wysokie oczekiwania złożone z ambicji i wymagań. Figura Złotej staje się spoiwem łączącym bezimienne bohaterki. Przedstawiona na obrazie postać skierowana jest do nas plecami. Poza zarysem sylwetki i sugestią rumieńca niewiele o niej wiadomo. Wypieki na jej twarzy możemy uznać za dowód skrępowania, może wręcz wstydu. Róż staje się jego…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2023. ALL RIGHTS RESERVED.