Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu

Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu
+ Google Map
T. Kościuszki 3
Przemyśl, 37-700 Polska
+48 16 6783881 https://bwaprzemysl.pl/

istoria Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu sięga 1976 roku, kiedy to, w naszym mieście powstało Biuro Wystaw Artystycznych. Galeria pod obecną nazwą jest jego kontynuatorem, z siedzibą przy ul. T. Kościuszki 3.

Galeria Sztuki Współczesnej (GSW) jest niekomercyjną, samorządową instytucją kultury województwa podkarpackiego. Naszymi głównymi celami jest działalność wystawiennicza, wydawnicza i edukacyjna.

Galeria promuje i dokumentuje aktualne zjawiska i tendencje we współczesnych sztukach wizualnych. Organizujemy wystawy, konkursy, przeglądy, spotkania i wystąpienia / wykłady autorskie, sympozja i plenery, działalność edukacyjną dzieci i młodzieży w tym także dla osób w starszym wieku.

Szczególnie ważna jest dla nas współpraca z artystami, galeriami i muzeami, a także uczelniami artystycznymi usytuowanymi w naszym makroregionie i regionach przygranicznych krajów sąsiednich: Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

Galeria realizuje szereg autorskich projektów: Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt”; Grafinale / Elita Grafiki Polskiej; Teraz MY! Młoda Grafika Polska; KinoGaleria; Prywatne Kolekcje; FermentAkacje; Międzynarodowe Spotkania Artystów; Warsztaty Artystyczne; Artyści bez granic / Paper No Limit; Artyści z naszego podwórka…; ArteFakty / Podkarpacka Galeria Sztuki Współczesnej; Duch i Materia; Wieczorne rozmowy o sztuce; Granice mediów; Spotkania ze sztuką / Dzieci w Galerii; Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego.

Promujemy podkarpackie środowisko artystyczne, organizując wystawy jego najlepszych twórców.

październik 2023

Adam Myjak. Refleksje

20 października 202326 listopada 2023
Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu, T. Kościuszki 3
Przemyśl, 37-700 Polska
+ Google Map
Adam Myjak. Refleksje, rzeźba, wystawa, sztuka polska, sztuka współczesna, niezła sztuka

Wystawa Adam Myjak. Refleksje Wystawa rzeźb Adama Myjaka – jednego z najwybitniejszych współczesnych rzeźbiarzy polskich, wieloletniego rektora i profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie to ekspozycja unikalna. Odbywa się ona w barokowym wnętrzu podziemi kościoła. Prace Adama Myjaka korespondują ze znajdującym się w kościele O.O. Franciszkanów znakomitymi przykładami rokokowej rzeźby szkoły lwowskiej. Ekspozycja rzeźb Prof. Adama Myjaka to trzecia i ostatnia odsłona cyklu: Sztuka Zwycięża! Polska, Ukraina, Kresy. …” wystawa w Przemyślu rozgrywa się w dwóch płaszczyznach. W górnej lwowscy…

Dowiedz się więcej »

Artyści bez granic / Papier bez limitu. Artyści gruzińscy

27 października 202321 listopada 2023
Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu, T. Kościuszki 3
Przemyśl, 37-700 Polska
+ Google Map
Artyści bez granic / Papier bez limitu. Artyści gruzińscy, wystawa, malarstwo, grafika, sztuka gruzińska, niezła sztuka

Wystawa Artyści bez granic / Papier bez limitu. Artyści gruzińscy Wystawa artystów gruzińskich jest kolejnym wydarzeniem z cyklu „Artyści bez granic / Paper no limit”. Dzięki temu projektowi mieszkańcy Przemyśla w różnych latach mogli się zapoznać z twórczością na papierze artystów z wielu stron świata. W grudniu 2018 roku odbyła się wystawa: „Czas i przestrzeń. Papier przyjmie wszystko”, której miałam zaszczyt być kuratorem i uczestnikiem. Artyści z Polski i Ukrainy zaprezentowali rysunki, wycinanki artystyczne, prace graficzne i rzeźbę z papieru.…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.