Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Artyści bez granic / Papier bez limitu. Artyści gruzińscy

27 października 202321 listopada 2023

Artyści bez granic / Papier bez limitu. Artyści gruzińscy, wystawa, malarstwo, grafika, sztuka gruzińska, niezła sztuka
Artyści bez granic / Papier bez limitu. Artyści gruzińscy, wystawa, malarstwo, grafika, sztuka gruzińska, niezła sztuka
Wystawa Artyści bez granic / Papier bez limitu. Artyści gruzińscy

Wystawa artystów gruzińskich jest kolejnym wydarzeniem z cyklu „Artyści bez granic / Paper no limit”. Dzięki temu projektowi mieszkańcy Przemyśla w różnych latach mogli się zapoznać z twórczością na papierze artystów z wielu stron świata. W grudniu 2018 roku odbyła się wystawa: „Czas i przestrzeń. Papier przyjmie wszystko”, której miałam zaszczyt być kuratorem i uczestnikiem. Artyści z Polski i Ukrainy zaprezentowali rysunki, wycinanki artystyczne, prace graficzne i rzeźbę z papieru. Następną wystawą miał być w 2020 roku projekt z Gruzji, prezentujący prace artystów z Tbilisi, Batumi i Kutaisi. Przeszkodziła nam pandemia. Obecnie możemy doprowadzić ten pomysł do skutku.

Powodował mną zachwyt dla wrażliwości bogactwa kulturowego i podziw dla warsztatu. Wspólna praca podczas plenerów, wystaw, a także kontakty artystyczne, podróże i przyjaźnie sprawiły, że chciałam pokazać dzieła przyjaciół, a im z kolei zaprezentować Przemyśl i nasze środowisko artystyczne. „Inne światy” najlepiej jest poznawać poprzez kulturę i sztukę.

Uczestników wystawy łączy wykształcenie, w znakomitej większości są oni absolwentami ASP w Tbilisi. Miejsce zamieszkania: stolica Adżarii – Batumi, piękne miasto nad Morzem Czarnym z górami, egzotyczną roślinnością, zarówno zabytkową, jak i ultra nowoczesną architekturą, z sięgającą czasów rzymskich Twierdzą Gonio. Wielu z nich często bywa w naszym kraju na międzynarodowych plenerach malarskich i ceramicznych: we Wrocławiu, Gliwicach, Miechowie, Bolesławcu, Krakowie, Środzie Śląskiej. Uprawiają grafikę warsztatową, ceramikę, malarstwo, projektowanie graficzne, ilustrację książkową. Są profesorami i wykładowcami uczelni w Batumi i Tbilisi. Należą do Związku Artystów Plastyków Gruzji i Artystów Plastyków Adżarii.

Organizacyjnie opracowały ten projekt: ze strony gruzińskiej – Maja Czkonia, wiceprezes Związku Artystów Plastyków Adżarii, a ze strony polskiej – Helena Jacyno. Zestaw prac jest próbą zaprezentowania Państwu Ich twórczości.

ARTYŚCI GRUZIŃSCY: Diana Tałakwadze, Ketewan Filipowa–Kwachadze, Mikhail Kwachadze, Tamta Darchia, Ekaterina Tsinsadze, Maia Chkonia, Maia Gersamia, Irina Toronjadze, Awtandil Tawatkiladze, Ketowan Shalamberidze, Giorgi Bolkwadze, Malxaz Kochalidze, Beka Bolkwadze, Wahtang Megrelishvili, Sergo Gogoladze

Kurator: dr Helena Jacyno

Szczegóły

Początek:
27 października 2023
Koniec:
21 listopada 2023
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://bwaprzemysl.pl/27-10-21-11-artysci-bez-granic-paper-no-limit-artysci-gruzinscy/

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu
T. Kościuszki 3
Przemyśl, 37-700 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 16 6783881
Witryna internetowa:
https://bwaprzemysl.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.