Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Aukcja Charytatywna dla ofiar trzęsienia ziemi i wojny w Syrii

28 października 2023

Aukcja Charytatywna dla ofiar trzęsienia ziemi i wojny w Syrii
Aukcja Charytatywna dla ofiar trzęsienia ziemi i wojny w Syrii
Aukcja Charytatywna dla ofiar trzęsienia ziemi i wojny w Syrii

Silne trzęsienie ziemi w północnozachodniej Syrii i południowej Turcji zebrało śmiertelne żniwo. W najtrudniejszej sytuacji są setki tysięcy uchodźców z Syrii, którzy od 2011 roku żyją w kraju ogarniętym wojną, gdzie każdy dzień to walka o przetrwanie.  Miliony ludzi bez dachu nad głową i bez żadnych środków do życia, czekają na jakąkolwiek pomoc ze świata . Jedyną szansą jest międzynarodowa pomoc, w tym ta płynąca z Polski.

Na apel o pomoc ofiarom tej tragedii odpowiedzieli polscy artyści plastycy. Pod honorowym patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Okręgu Warszawskiego ZPAP przy współpracy z Polską Misją Medyczną, Domem Aukcyjnym Art in House i Promem Kultury organizowana jest charytatywna aukcja dzieł sztuki, z której cały dochód jest przeznaczony na pomoc medyczną dla dotkniętych katastrofą w Syrii.

Katarzyna Słowiańska - Kucz, Macierzyństwo, sztuka polska, sztuka współczesna, niezła sztuka
Katarzyna Słowiańska – Kucz,
Macierzyństwo | 2009

W aukcji biorą udział m.in.: prof. Adam Myjak, prof. Janusz Pastwa, prof. Rafał Strent, Wilhelm Sasnal, Ewa Olszewska Borys, Mikołaj Malesza, Franciszek Maśluszczak, Bogusław Lustyk, Anna Wątróbska Wdowiarska, Jacek Maślankiewicz,  Zbigniew Nowosadzki, Barbara Pszczółkowska-Kasten i wielu innych znakomitych artystów.

Aukcja odbędzie się w sobotę 28 października 2023 o godz. 17:00 i poprowadzi ją historyczka sztuki Anita Wolszczak-Karasiewicz, właścicielka Domu Aukcyjnego i Galerii Sztuki Art In House w Warszawie

Wydarzenie pod honorowym patronatem ASP, Okręgu Warszawskiego ZPAP przy współpracy z Polską Misją Medyczną i Domem Aukcyjnym Art in House

Szczegóły

Data:
28 października 2023
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://promkultury.pl/wydarzenie/charytatywna-aukcja-dziel-sztuki-na-rzecz-ofiar-trzesienia-ziemi-w-syrii/

Miejsce wydarzenia

Prom Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23
Warszawa, 03-973 Polska
+ Google Map
Telefon:
(22) 277 08 01
Witryna internetowa:
https://promkultury.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.