Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Muzeum Ziemi Sądeckiej

Muzeum Ziemi Sądeckiej
+ Google Map
Jagiellońska 56
Nowy Sącz, 33-300 Polska
18 443 77 08 https://muzeum.sacz.pl/

Gmach Główny – siedziba Muzeum Ziemi Sądeckiej w zabytkowym budynku dawnego Banku Austro-Węgierskiego, wybudowanym w 1912 roku według projektu architekta krakowskiego Teodora Hoffmanna (ur. 1874, zm. 1959) , twórcy wielu domów mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej.

Po gruntownym remoncie i modernizacji w 2017 roku podkreślono reprezentacyjny charakter klatki schodowej i głównej sali na najwyższej kondygnacji. Reprezentacyjna sala przeznaczona na wystawy zmienne, spotkania i koncerty rozdziela narracyjną stałą wystawę historyczną o dziejach Nowego Sącza w latach 1867-1945 (czasy autonomii galicyjskiej, wojen i okresu międzywojennego) od stałej ekspozycji ukazującej pracownię z obrazami znanego nowosądeckiego malarza Bolesława Barbackiego. Na tym piętrze znajduje się też sala edukacyjna. Cała strefa dostępna jest dzięki windzie również dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Niższą kondygnację zajmują pracownie i biura, a najniższą – sala recepcyjno-kasowa i magazyny eksponatów.

luty 2024

Malarki warszawskie, malarki sądeckie

16 lutego 202422 lutego 2024
Muzeum Ziemi Sądeckiej, Jagiellońska 56
Nowy Sącz, 33-300 Polska
+ Google Map
Łucja Mickiewicz, Scena nad stawem, haft, sztuka polska, sztuka współczesna, niezła sztuka

Łucja Mickiewicz, Scena nad stawem | 1964, ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Fot. Edward Koprowski Wystawa „Malarki warszawskie, malarki sądeckie” to wyjątkowa okazja do poznania sztuki dziewięciu artystek nieprofesjonalnych związanych z Warszawą oraz Sądecczyzną. To spotkanie niezwykłe, zestawiające ze sobą silne osobowości, dla których twórczość artystyczna stanowiła bardzo ważną część życia. Niejednokrotnie trudny bagaż doświadczeń nadawał kształt ich sztuce. Zdeterminowane, utalentowane i pełne pasji tworzyły dzieła, które zachwycają, poruszają i nie pozwalają przejść obok nich obojętnie. Wystawa w…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.