Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Alek Slon. Mon moi

14 października 202210 listopada 2022

Alek Slon malarstwo, Goldenmark, wystawa, niezła sztuka

Alek Slon malarstwo, Goldenmark, wystawa, niezła sztukaPrzy ulicy Legnickiej we Wrocławiu firma Goldenmark otworzyła nowy salon, który będzie jednocześnie wyjątkową przestrzenią do spotkania ze sztuką. W piątek 14 października ruszy tam wystawa malarstwa „MON MOI”, której autorem jest Alek Slon – artysta wizualny, kurator i podróżnik.

Goldenmark od ponad dekady dostarcza produkty, których wspólnym fundamentem są wartości dla pokoleń. Wyróżnikiem marki na rynku jest unikatowa struktura oferty, na którą składają się metale szlachetne, diamenty i dzieła sztuki. Salony premium firmy w kilkunastu polskich miastach to miejsca, w których na klientów czeka pełna gama dóbr trwałych o walorach lokacyjnych.

Salony Goldenmark to także wyjątkowe przestrzenie stwarzające pole do spotkania odbiorcy – kolekcjonera z artystą i jego dziełem. Organizowane są w nich wernisaże i wystawy twórców zaproszonych do współpracy, a za wyselekcjonowaną ofertę artystyczną oraz doradztwo w budowie i rozwijaniu własnych kolekcji odpowiada w Goldenmark zespół profesjonalnych kuratorów i ekspertów rynku sztuki.

Wystawa malarstwa na otwarcie nowego salonu we Wrocławiu

Taką właśnie przestrzeń Goldenmark stworzył w nowo otwartym salonie we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej 56 – w budynku Legnicka Business House, tuż obok centrum handlowego Magnolia Park. Salon działa już od połowy września, ale oficjalną inaugurację zaplanowano na piątek 14 października. O godzinie 19:00 rozpocznie się wernisaż wystawy „MON MOI”, której autorem jest Alek Slon.

Alek Slon malarstwo, Goldenmark, wystawa, niezła sztuka
Alek Slon, Aeropuerto | 2019

To artysta wizualny i kurator. Głównym obszarem jego działalności jest malarstwo i rysunek, tworzy także obiekty, instalacje multimedialne, animacje i wideo. Jest współzałożycielem warszawskiej Kamienicy Artystycznej TA3. Od 2021 roku współpracuje ze szwajcarską galerią a-Space, z którą uczestniczył w targach sztuki i wystawach na Węgrzech, na Tajwanie, w Polsce i we Włoszech.

Podróż tramwajem, widok podziemnego garażu, opustoszały bar w Habana Vieja – przestrzenie, rzeczy, sytuacje, które składają się na nasze doświadczenie i na naszą tożsamość. Bez nich nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy, a one bez nas nie byłyby takie, jakimi się nam objawiły. Ten intymny związek ze światem, w którym wykuwa się kształt naszego ja, jest istotą malarstwa Alka Slona. MON MOI – mój ja to opowieść o zwykłych sprawach, które w tajemniczy sposób stają się elementami osobistej mitologii i określają nasz sposób postrzegania świata i nas samych – podkreśla dr Katarzyna Sadrak, kurator wystawy.

Wystawę „MON MOI” można będzie oglądać od 14 października do 10 listopada 2022 roku w salonie Goldenmark przy ulicy Legnickiej 56 we Wrocławiu.

Artysta i podróżnik

Alek Slon, malarstwo, wystawa, Katowice, Goldenmark, niezła sztuka
Alek Slon, fot. materiały organiatora

Alek Slon urodził się w 1975 roku w Warszawie. Po ukończeniu filozofii na Uniwersytecie Warszawskim wyjechał do Rzymu, gdzie studiował malarstwo na Accademia di Belle Arti. Później jego życie zdominowały podróże – które są dla niego największymi źródłami inspiracji – i sztuka. Choć aktualnie zakotwiczony w Polsce, to – jak sam o sobie mówi – jest nomadą. Lubi, a wręcz potrzebuje, zmieniać miejsce i kolor swojej rzeczywistości co jakiś czas.

Podróż wyzwala wiele emocji, jest wyjściem poza codzienność, która ma tendencję do stawania się przeźroczystą, przestaje nas inspirować. Kiedy jestem już z powrotem w domu, zaczynam badać to, co odłożyło się w mojej głowie, kiedy byłem daleko. To, co podczas wyjazdu stanowi proste elementy rzeczywistości, po powrocie może wracać we wspomnieniach ze zdwojoną siłą. Charakterystyczny zapach, zwyczaje miejscowych, smaki tamtejszej kuchni, to wszystko tworzy łańcuch wspomnień, które dopiero po jakimś czasie ujawniają swoją wyjątkowość – opowiada Alek Slon.

Artysta w swoich pracach wielokrotnie wraca do doświadczeń pobytu w Rzymie. Wiele najnowszych prac Alka jest także inspirowanych pobytami artysty na Kubie w 2017 i 2019 roku. O ile doświadczenie rzymskie ukształtowało jego artystyczną osobowość, o tyle każdy z pobytów na wyspie jest od początku świadomie przeprowadzanym na własnej osobie artystycznym eksperymentem: od zapisków w dzienniku podróży, poprzez instalacje wideo, po komiksy, rysunki i prace na płótnie.

W kwietniu 2022 roku Alek Slon gościł w Stanach Zjednoczonych, gdzie na zaproszenie Cornell University prowadził warsztaty i zrealizował projekt artystyczny. Jego najnowsza praca „New Modulor”, poruszająca problem zrównoważonego rozwoju, była pokazywana na wystawach na Tajwanie, w Japonii i Szwajcarii. Składają się na nią szkice, obrazy, obiekty i film animowany.

Szczegóły

Początek:
14 października 2022
Koniec:
10 listopada 2022
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Goldenmark
Witryna internetowa:
https://goldenmark.com/pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.