Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Melancholia – Tajemnica – Samotność – Milczenie

14 października 202215 listopada 2022

Melancholia – Tajemnica - Samotność – Milczenie
Melancholia – Tajemnica - Samotność – Milczenie
Wystawa Melancholia – Tajemnica – Samotność – Milczenie

Czwarty cykl wystaw pod szyldem Ciemnej Strony Sztuki wspólnie z Fundacją Niezła Sztuka, po Oleśnicy i Czeladzi, do zobaczenia w Łodzi, w pięknych wnętrzach zabytkowego kompleksu Aparthotelu Good Time.

Ideą wystawy jest aby kilkanaście osób stworzyło swoją wizję tematu w dowolnej technice, a jej temat dawał równocześnie swobodę twórczą. Wśród autorów są zarówno osoby tworzące już od wielu lat, jak i młode, które dopiero rozpoczynają swoją drogę artystyczną, ale łączy wszystkich estetyka prac i zawarta w nich emocjonalność.

Barbara Broda, Melancholia – Tajemnica - Samotność – Milczenie, wystawa, Ciemna strona sztuki, niezła sztuka
Wystawa Melancholia – Tajemnica – Samotność – Milczenie, Barbara Broda

Które z powyższych motywów zostały zawarte lub ukryte przez autorów i jak poszczególne z nich korespondują ze sobą trzeba zobaczyć na żywo na wystawie, na którą serdecznie zapraszamy.

Wystawa zbiorowa, jako wystawa malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii i poezji. Ideowo rozpisana: Melancholia – Samotność – Tajemnica – Milczenie to cztery słowa wyznaczające klimat i nastrój prac, a liczba cztery tylko ma je symbolizować lub być punktem wyjścia. CZTERY, liczba uważana za symbol świata ziemskiego, za liczbę człowieka powstałego z prochu ziemi. Ideą wystawy jest aby kilkanaście osób stworzyło swoją wizję tematu w dowolnej technice, a równocześnie by zadany temat dawał swobodę twórczą. Wśród autorów są zarówno osoby tworzące już od wielu lat, jak i młode, które dopiero rozpoczynają swoją drogę artystyczną, ale łączy wszystkich estetyka prac i zawarta w nich emocjonalność. Które z powyższych motywów zostały zawarte lub ukryte przez autorów i jak poszczególne z nich korespondują ze sobą trzeba zobaczyć na żywo na wystawie, na którą serdecznie zapraszamy. Wernisaż 14 października o godz.: 18:00 przy ul. Piotrkowskiej 120 w Łodzi (Aparthotel Good Time). Wystawa potrwa do 15 listopada 2022 r.

Aleksandra Bialecka, Melancholia – Tajemnica - Samotność – Milczenie, wystawa, Ciemna strona sztuki, niezła sztuka
Wystawa Melancholia – Tajemnica – Samotność – Milczenie, Aleksandra Bialecka

Autorzy sztuki plastycznej: Krzysztof Iwin, Sebastian Moń, Zbigniew Oporski, Grzegorz Kochaniec, Pamela Jaworska, Krzysztof Krawiec, Maria Danielak, Ewa Kowalik, Marcin Sacha, Wojciech Malicki, Radek von Hirschberg, Agnieszka Skatuła, Devinez, Barbara Broda, Aleksandra Białecka, Katarzyna Wieczorek, Mariusz Stelągowski, Grzegorz Rombel, Krzysztof Polaczenko, Piotr Małysz, Anna Pietruś-Bral, Krzysztof Kowalik, Łukasz Milak-Kalinowski, Joanna Sztyrak, Weronika Szczepańska, Rafał Krzemiński, Michał Piotr Barfrog, Justyna Koziczak, Anna Natalia Gawrysiak, Daniel Hacik, Piotr Baćko, Mirosław Iskra, Olga Szewczuk, Łukasz Gwiżdż, Piotr Kowieski, Wojciech Zwoliński, Sylwia Pokropek, Paweł Borowiec, Piotr Górski, Paweł Miksiewicz, Igor Panchuk, Tomasz Bartosik.
Autorzy poezja: Konrad Gromek, Jakub Wac, Agnieszka Moj, Darko de Cades, Tomasz Madej, Emilia Bobrycka, Anna Sułek-Olszewska /Lhutien Ringerin/.

Wernisaż: 14 października 2022 r., godz. 18:00
Aparthotel Good Time

NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.