Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Andrzej Paruzel. Spotkałem kogoś, kto w czasie pierwszej rozmowy opowiedział mi książkę, którą miałem napisać

20 stycznia 202022 marca 2020

Andrzej Paruzel.
Spotkałem kogoś, kto w czasie pierwszej rozmowy opowiedział mi książkę, którą miałem napisać

Wernisaż: 20 stycznia 2020 r.
godz. 19:00
Trafo. Trafostacja Sztuki
Wystawa czynna do: 22 marca 2020 r.
Kurator: Stanisław Ruksza

Na wystawę składają się najnowsze prace przygotowane specjalnie dla TRAFO oraz wybór prac z tekstem, największy dotychczasowy wybór Kurzów Biura oraz sytuacjonistycznych działań Biura Przewodników Po/Sztuce i Kulturze. Wiele prac Paruzela wydarza się na poziomie/powierzchni języka i tworzenia fikcyjnych sytuacji i historii. Cechują je poetycka nośność tytułów i słuch literacki. Stosowane homonimie, polisemie, czy aliteracje, są trochę jak surrealistyczna maniera pozornie pozbawiona praktycznego zastosowania. Nie można w nich uchwycić „żelaznego” wątku, logicznego powodu następstw zdarzeń.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Biuro Przewodników jest dziełem szczególnym. Biuro to moje pióro – głosi Paruzel. Działania pełne autobiograficznych odniesień, a jednocześnie wpisujące się w szereg parainstytucji zakładanych przez niezależnych artystów w opozycji do oficjalnej kultury PRL. Dziś ponownie wracamy do niezależnych sposobów produkcji i obiegu sztuki, deklarujemy potrzebę postinstytucji, nieograniczonych regułami wobec zmian świata i sztuki, a także niezagrożonych ewentualną autocenzurą. W najnowszych pracach artysta odnosi się do własnej biografii. Jest synem pioniera wędkarstwa trociowego w Polsce i Skandynawii. W ostatnim czasie poświęcił swoją uwagę na promowaniu i proponowaniu wielu działań „pro/ekologicznych” w wędkarstwie.

Wystawa realizowana przy wsparciu ZAiKS.

Szczegóły

Początek:
20 stycznia 2020
Koniec:
22 marca 2020
Witryna internetowa:
https://trafo.art/andrzej-paruzelspotkalem-kogos-kto-w-czasie-pierwszej-rozmowy-opowiedzial-mi-ksiazke-ktora-mialem-napisac/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.