Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Antoni Gaudí

5 marca 20223 lipca 2022

Antoni Gaudí

Antoni Gaudí

05 marca 2022 r. – 03 lipca 2022 r.
Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
Kuratorka: Charo Sanjuán Gómez

Antoni Gaudí
Wustawa Antoni Gaudí

Antoni Gaudí to jedna z najwybitniejszych, najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych postaci w historii sztuki.

Genialny architekt, wizjoner, „czarodziej architektury”, ale również ekolog stosujący w swoich dziełach zasady recyklingu. Jego modernistyczne, wręcz rewolucyjne koncepcje architektoniczne i wyjątkowy talent – wzbudzały i nadal wzbudzają – ogromne emocje. Na wystawie zaprezentujemy ok. 150 eksponatów (plany, makiety, rysunki, rzeźby, meble, elementy architektoniczne, ceramikę, fotografie, wideo, mapping), pochodzących z kolekcji hiszpańskich instytucji publicznych oraz prywatnych.

Będzie to pierwsza w Polsce, największa w Europie tak obszerna prezentacja dokonań hiszpańskiego architekta. Zapraszamy na wędrówkę po zadziwiającym świecie Gaudíego: od projektu spółdzielni La Obrera Mataronense przez Pałac Güell i domy Calvet, Batlló oraz Milà
aż do świątyni Sagrada Família, jego najbardziej znanego dzieła.

Program towarzyszący

Ekspozycji będzie towarzyszył bogaty program edukacyjny (wykłady, spotkania, warsztaty, oprowadzania, lekcje dla szkół). Zbadamy fenomen Barcelony − miasta, w którym działał artysta oraz historyczne źródła jego inspiracji. Przyjrzymy się współczesnej spuściźnie Gaudíego oraz temu, czego dziś możemy się od niego nauczyć. Dla szkół przygotowujemy warsztaty oraz specjalne lekcje.

Zapraszamy także na dwie wystawy towarzyszące, dostępne w otwartych przestrzeniach Zamku. Pierwsza z nich pokaże wybór rysunków architektonicznych budowy i licznych przebudów Zamku Cesarskiego, powstałych przez dziesięciolecia istnienia gmachu, druga będzie stanowić okazję do zastanowienia się nad związkami świata przyrody ze sztuką i architekturą, biorąc za punkt wyjścia fotografie owadów.

Szczegóły

Początek:
5 marca 2022
Koniec:
3 lipca 2022
Witryna internetowa:
https://ckzamek.pl/wydarzenia/7695-antoni-gaudi-wystawa-juz-od-503-w-zamku/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.