Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Ewa Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza

17 maja 202418 sierpnia 2024

Ewa Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza, wystawa, sztuka polska, sztuka współczesna, surrealizma, litografia, hipperealizm, malarstwo, niezła sztuka
Ewa Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza, wystawa, sztuka polska, sztuka współczesna, surrealizma, litografia, hipperealizm, malarstwo, niezła sztuka
Wystawa Ewa Kuryluk.
Spotkanie na brzegu morza

Ewa Kuryluk należy do grona najważniejszych współczesnych polskich artystek. Jest twórczynią wielu języków, materii i technik. Autorką surrealistycznych i groteskowych litografii, akwatint, akwafort i kolaży, czołową przedstawicielką hiperrealizmu w malarstwie, twórczynią przełomowych instalacji z tkaniny, fotografką. Nagradzaną pisarką i poetką oraz badaczką i historyczką sztuki. Humanistką.

Na indywidualnej wystawie artystki „Spotkanie na brzegu morza” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie zostaną zaprezentowane między innymi wczesne prace Ewy Kuryluk, z przełomu lat 60-tych i 70-tych XX wieku, które w większości dotąd nie były pokazywane w Polsce. To wybór kolaży oraz obrazy z cykli „Człekopejzaże” i „Ekrany”. Zaprezentujemy także monumentalną i jedną z najsłynniejszych instalacji z tkaniny – Teatr Miłości z 1986 roku. Uzupełnieniem będzie wybór autofotografii.

To imponujący w skali zapis kolejnych etapów życia artystki. Wyraźnie wiąże wszystkie artystyczne poszukiwania Ewy Kuryluk, skupione wokół przewodniej idei „prawdziwego wizerunku – vera-icon”.

Kuratorka: Ania Muszyńska

Szczegóły

Początek:
17 maja 2024
Koniec:
18 sierpnia 2024
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://pgs.pl/ewa-kuryluk-spotkanie-na-brzegu-morza-malarstwo-kolaze-instalacje-autofotografie-1969-2023/

Miejsce wydarzenia

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Plac Zdrojowy 2
Sopot, 81-720 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 58 551 06 21
Witryna internetowa:
http://www.pgs.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.