Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kosmos Project. Melancholia

24 stycznia 202019 kwietnia 2020

Kosmos Project. Melancholia

Wernisaż: 24 stycznia 2020 r.
Instytut Dizajnu w Kielcach
Wystawa czynna do: 19 kwietnia 2020 r.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Najnowsza wystawa w przestrzeni Instytutu Dizajnu nazwana przez autorów – Kosmos Project – ”Melancholia” to aranżacja obrazująca przemijanie świata, który znamy. Ekspozycja w symboliczny sposób pokazuje miejsce człowieka w kosmosie. Uzupełnieniem wystawy są projekty studia wielokrotnie nagradzane i pokazywane na przeglądach i wystawach związanych z designem.


Kosmos Project to studio projektowe tworzone przez Ewę Bochen i Macieja Jelskiego. Projektanci studiowali na Warszawskiej ASP i Politecnico di Milano. Doświadczenie zdobywali w renomowanych mediolańskich biurach Alessandro Mendiniego i Denisa Santachiary. Mają na koncie szereg projektów zarówno komercyjnych jak i artystycznych. Między innymi współpracę z Vitra i Paul Smith. Prace studia pokazywane były na wystawach w Londynie, Mediolanie i Sztokholmie, Tokio oraz Nowym Jorku.

W portfolio grupy znajdują się także doceniane projekty wystaw między innymi: Wszystko widzę jako sztukę w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Festiwal Apostrof Empik, Bunt Materii w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a także wyróżnione Sybillą 2018 Miasto i Las w Muzeum w Stalowej Woli. Projekty studia kilkukrotnie otrzymywały wyróżnienia Must Have na Łódź Design Festival.

Szczegóły

Początek:
24 stycznia 2020
Koniec:
19 kwietnia 2020
Witryna internetowa:
https://idkielce.pl/project/kosmos-project-wystawa-spotkanie-autorskie/

Miejsce wydarzenia

Instytut Dizajnu w Kielcach
ul. Zamkowa 3
Kielce, Świętokrzyskie 25-009 Polska
+ Google Map
Telefon:
41 367 68 01
Witryna internetowa:
http://www.idkielce.pl/pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.