Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lev Stern. Czas. Breslau. Wrocław

20 stycznia 202213 marca 2022

Lev Stern. Czas. Breslau. Wrocław

Lev Stern.
Czas. Breslau. Wrocław

20 stycznia 2022 r. — 13 marca 2022 r.
Muzeum Miejskie Wrocławia |
Galeria Arsenał

Lev Stern. Czas. Breslau. Wrocław
Wystawa Lev Stern. Czas. Breslau. Wrocław

Zapraszamy do Arsenału Miejskiego na wystawę Lva Sterna, który o swojej najnowszej twórczości mówi:

W ostatnich latach tematem mojego malarstwa jest czas. Czas jako wymiar. Ta wystawa pokazuje czas, który łączy miasto Breslau i miasto Wrocław. Wyrażam to poprzez używanie starych, przedwojennych ram i tworzenie kolaży, łącząc je z malarskimi płótnami. Stare ramy, w które wpisana była przeszłość są częścią mojej obecnej twórczości.

Czas i miasto to tematy malarskie, którymi artysta budzi wspomnienia i sentyment, poruszając temat własnego stosunku do Wrocławia i jego zmian na przestrzeni lat.

Kiedy dziecko rozwija się i odkrywa swoje otoczenie, wydaje mu się, że tak wygląda cały świat. Jako małe dziecko, w latach pięćdziesiątych odkrywałem Wrocław, który był moim światem – dramatycznym, fascynującym, mistycznym. Okolice Placu Grunwaldzkiego były morzem ruin pełnym szkieletów spalonych domów. Totalny chaos. Jednak pomimo tych mas cegieł, sterczących murów i betonów czułem, że pod tym wszystkim tętni jakiś urbanistyczny porządek – ulice, skrzyżowania, mosty, pojedyncze zachowane budynki, dzieła sztuki architektonicznej…

Po wielu latach, żyjąc ponownie we Wrocławiu, uświadomiłem sobie, że to poprzednie miasto- Breslau, odcięte od współczesnego Wrocławia przez barbarzyński akt destrukcji hitlerowskiego reżimu jest mi bardzo bliskie. Spacerując ulicami, chodząc po parkach, identyfikuję się z wielkimi twórcami wspanialej miejskiej architektury.

Szczegóły

Początek:
20 stycznia 2022
Koniec:
13 marca 2022
Witryna internetowa:
https://muzeum.miejskie.wroclaw.pl/exhibition/lev-stern-czas-breslau-wroclaw/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.