Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Łukasz Wodyński. Global Warning

14 października 202120 listopada 2021

Łukasz Wodyński. Global Warning

Łukasz Wodyński.
Global Warning

Wernisaż 14 października 2021 r., godz. 19:00
14 października 2021 r. – 20 listopada 2021 r.
Bydgoskie Centrum Sztuki
Kurator: Marta Kardas

Łukasz Wodyński. Global Warning
Wystawa Łukasz Wodyński. Global Warning

GLOBAL WARNING to wielowymiarowa, multimedialna ekspozycja składająca się obrazów, dźwięków, rzeźb, wideo i instalacji mających na celu zaatakować różne zmysły odbiorcy.

Łukasz Wodyński. Global Warning
Wystawa Łukasz Wodyński. Global Warning

Projekt opowiada o utopijnych ideałach cywilizacji zachodu tworzących model pogrążonego w letargu społeczeństwa szybkiej gratyfikacji. Artysta sięga tematu wszechogarniającej „cyfrozy”, infantylizacji i upraszczania świata poprzez kreowanie alternatywnej rzeczywistości, która zdaje się wypierać tę fizyczną. Egocentryczne eksponowanie swojego życia w przestrzeni cyfrowej wypacza realne więzi ze światem, tworząc poważne zagrożenie dla dalszego istnienia, a eksploatujący agresywnie naturę i czerpiący z resztek jej zasobów człowiek podlega powolnej dekonstrukcji, tracąc fragmentarycznie swoją tożsamość.

GLOBAL WARNING to forma krzyku i ostrzeżenia, a także istotne pytanie o alternatywę dla dalszego rozwoju cywilizacji, ocalenia uczuć, emocji oraz odzyskania więzi i połączenia ze sobą.

_____________________________________________________________________________

Łukasz Wodyński (ur.1985 w Bydgoszczy) – multimedialny artysta wizualny oraz performer. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy oraz Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Łączy solidne zaplecze warsztatowe z odwagą na polu eksperymentów estetycznych. Jego działania bywają uznawane za kontrowersyjne ze względu na sposób obrazowania. W swojej twórczości płynnie przemieszcza się między szerokim spektrum technik i materiałów naprzemiennie pracując w rysunku, malarstwie, rzeźbie jak i technikach nowych mediów, live act czy instalacji. Jego prace oscylują wokół tematów związanych z psychologicznym a także egzystencjalnym aspektem człowieka, jego naturą, emocjami oraz relacjami z otoczeniem.

Szczegóły

Początek:
14 października 2021
Koniec:
20 listopada 2021
Witryna internetowa:
https://bcs.bydgoszcz.pl/aktualnosci#

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.