Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Moja matka, moja córka

2 października 20219 stycznia 2022

Moja matka, moja córka, wystawa, Niezła Sztuka

Moja matka, moja córka

02 października 2021 r. – 09 stycznia 2021 r.
BWA Krosno
Kuratorki: Agnieszka Bartak-Lisikiewicz i Magdalena Ujma

Moja matka, moja córka, wystawa, Niezła Sztuka
Wystawa Moja matka, moja córka

Wystawa poświęcona jest matkom i córkom. Biorą w niej udział artystki współczesne, których doświadczenie macierzyństwa i bycia córką, przekłada się na uprawianą przez nie sztukę. Opowiadają one o własnych doświadczeniach, o rodzinnej wspólnocie kobiet i o twórczości. Czy bliskie sobie kobiety wspierają się w byciu artystkami? Czy rozumieją artystyczne aspiracje swoich babć, mam, córek, wnuczek? Czy role społeczne kolidują z tworzeniem sztuki? Czy matka-artystka i córka-artystka mogą żyć ze sobą w zgodzie? Czy mogą żyć w poczuciu spełnienia i bez poczucia winy?

Aneta Grzeszykowska, Franciszka, rzeźba, sztuka polska, Niezła Sztuka
Aneta Grzeszykowska, Franciszka | 2018

Wzajemne relacje matek i córek rzadko są tematem dzisiejszej kultury. Postacie bliskich sobie kobiet otacza sfera społecznych oczekiwań dyktujących im jak powinna wyglądać ich ścieżka życiowa i jak mają zachowywać się wobec siebie. Bycie artystą często, choć nie zawsze, oznaczało wyłamanie się z sieci norm i reguł, macierzyństwo natomiast, jako tradycyjna kobieca rola, może kolidować z uprawianiem sztuki. Jak można pogodzić macierzyństwo ze sztuką? Na wystawie opowiadamy o intensywnych, lecz i trudnych relacjach, jakie układają się między spokrewnionymi ze sobą kobietami-artystkami.

Wystawa składa się z dzieł zaproszonych artystek oraz z projekcji zarejestrowanych wcześniej rozmów. Rozmowy zostały przeprowadzone w czasie pandemii, od stycznia do marca 2021, za pomocą komunikatorów internetowych i dostępne są do obejrzenia na stronach:

http://bwakrosno.pl/aktualnosc-357-moja_matka_moja_corka.html

Artystki:
Bettina Bereś, Dorota Bernacka, Alicja Bielawska, Dominika Borek, Agnieszka Drwal-Dziurawiec, Pola Dwurnik, Teresa Gierzyńska, Aneta Grzeszykowska, Dorota Hadrian, Zuzanna Janin, Zofia Karpowicz, Barbara Kasprzycka-Łosiak, Bogdana Ligęza-Drwal, Justyna Łuczaj-Salej, Cecylia Malik, Małgorzata Markiewicz, Barbara Porczyńska, Katarzyna Sobczuk, Teresa Starzec, Agula Swoboda, Klaudia Urbanek-Kękuś, Marta Wojciechowska

Szczegóły

Początek:
2 października 2021
Koniec:
9 stycznia 2022
Witryna internetowa:
http://www.bwakrosno.pl/strona-569-wystawa_aktualna.html

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.