Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Natalia Okoń-Rudnicka. Toy’s voice

11 stycznia 20205 lutego 2020

Natalia Okoń-Rudnicka.
Toy’s voice

Wernisaż: 11stycznia 2020 r.
mia ART GALLERY
Wystawa czynna do: 05 lutego 2020 r.
Kurator: Bogusław Deptuła

Toys’Voice jest kolejną próbą komentarza do otaczającej mnie rzeczywistości. To również kolejny autoportret wizualny chociaż znowu niezamierzony. Zabawki mówią lub milczą tu za mnie. Zafascynowała mnie ich lekko nieporadna i jednocześnie bardzo wyrazista forma; były one robione kilkadziesiąt lat temu w dobrej wierze dla dzieci, a jednak zawierają w sobie coś cudownie brzydkiego i niezwykle niepokojącego. – Natalya O.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

„Dzieci i ryby głosu nie mają”, a cóż dopiero zabawki.[…]Natalia Okoń postanowiła więc obdarzyć je głosami, no jeszcze nie brzmiącymi, ale napisanymi jak w komiksach, w których w większości mają swój rodowód. Gdy czytamy te zdanka ulegamy sporemu zaskoczeniu, bo okazuje się, że nie są to zbyt grzeczne teksty, a już na pewno nie przeznaczone dla maluchów czy nastolatków, czyli pierwotnych adresatów i odbiorców tych zabawek. Dialogi zabawek choć zabawne, właściwie są niecenzuralne.

Spotykamy się tutaj, nie po raz pierwszy, z fantazmatem dorosłych, o niegrzecznych grzecznych, czyli zabaweczkach, które, gdy tylko gaśnie światło zaczynają prowadzić drugie, całkiem dorosłe życie, nierzadko występne, czasem nawet erotyczne. Lalki, misie, żołnierzyki, pieski i kotki, nie zapominając o Dziadku do Orzechów czy Czerwonym Kapturku, okazują się pełnowymiarowymi i pełnokrwistymi bohaterami nieujawnianych wcześniej zdarzeń.

Szczegóły

Początek:
11 stycznia 2020
Koniec:
5 lutego 2020
Witryna internetowa:
http://miaartgallery.com/pl/205__natalia-okon-rudnicka-toys-voice
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.