Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Natalia Ślizowska. My fashion world

24 stycznia 20208 marca 2020

Natalia Ślizowska. My fashion world

Otwarcie 24.01.2020,
godz. 18:00
Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim
Wystawa czynna do: 08 marca 2020 r.
Kurator: Gustaw Nawrocki

Historia Natalii Ślizowskiej nie jest standardowa. Pisze o sobie: „… nie ubierałam lalek w dzieciństwie, dopiero w dorosłym życiu – moje manekiny. Codziennie wymyślam i realizuję projekty ze wszystkich możliwych dziedzin ubioru. Aby przetrwać, tworzę krótkie serie dla kobiet, aby istnieć wykonuję torby i wyroby galanterii skórzanej, aby być szczęśliwą i zaspokoić swoją duchową potrzebę tworzenia zajmuję się unikatem. Moje kolekcje już od pierwszej myśli istnieją w wyjątkowych przestrzeniach, wśród przemyślanych instalacji, otoczone odpowiednią muzyką i światłem. Ubiór to sztuka…. ”

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Na wystawie w Miejskim Ośrodku Sztuki zobaczymy najnowsze realizacje Natalii Ślizowskiej oraz jej wczesne projekty modowe m. in.: Sphere’n’cube, William Wharton Performance, Last Lovers, Landsberg Circus i Spirits of the violin.
W trakcie wernisażu odbędzie się performance z udziałem gorzowskich aktorów.

Natalia Ślizowska. Projektantka z pasji i wykształcenia. Pierwsze ubiory realizowała w gorzowskim Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi i Politechnice Łódzkiej na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Dyplom „William Wharton Performance” pod kierunkiem prof. Andrzeja Nawrota obroniła w 2012, uzyskując jednocześnie tytuł najlepszej absolwentki roku na Politechnice Łódzkiej. Zdobyła wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Off Fashion (2009) i konkursie Camelowskie Wizje Mody (2010). Uczestniczyła w programie telewizyjnym Project Runway 2014 oraz finale Warsaw Fashion Street (2009). Swoje projekty modowe publikowała w nowojorskim Promo Magazine i brytyjskim Dreamingless Magazine. Od 3 lat prowadzi autorskie atelier, które mieści się w Gorzowie Wielkopolskim, w samym centrum miasta.

Szczegóły

Początek:
24 stycznia 2020
Koniec:
8 marca 2020
Witryna internetowa:
http://mosart.pl/galeria-bwa/detail,nID,6222
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.