Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Plakiat

1 czerwca 202416 czerwca 2024

Plakiat, 0Wystawa plakatów Maksa Bereskiego, wystawa, plakat, sztuka współczesna, sztuka polska, sztuka filmowa, ilustracja, grafika, niezła sztuka
Plakiat, 0Wystawa plakatów Maksa Bereskiego, wystawa, plakat, sztuka współczesna, sztuka polska, sztuka filmowa, ilustracja, grafika, niezła sztuka
WystawaPlakiat. Wystawa plakatów Maksa Bereskiego

Przed nami druga edycja przeglądu twórczości plakacisty filmowego Maksa Bereskiego, kontynuatora Polskiej Szkoły Plakatu.

Maks Bereski, znany jako ©Plakiat, jest autorem oficjalnego plakatu 37. i 38. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Na swojej wystawie zaprezentuje wybrane autorskie plakaty inspirowane filmami polskimi i zagranicznymi. Ekspozycja ukazuje różnorodność technik plastycznych oraz perspektywę autora na metaforykę i symbolikę. Zwiedzający będą mieli okazję dostrzec szeroki zakres tematyczny i gatunkowy, eksperymenty z konwencją, stylizacje oraz nawiązania, które tworzą fascynującą grę wizualną i intelektualną z odbiorcą. Wystawa obejmuje 38 plakatów.

„Plakiat”, czyli Maks Bereski – plakacista filmowy, artysta plastyk i kinoman. Od 15 lat dostarczający regularnie filmowe plakaty artystyczne wchodzące w skład autorskiej marki Plakiat. Działający na rynku polskim i międzynarodowym, skupiający się na kinematografii i posterze filmowym, odwołując się w swej twórczości do wszystkich gatunków filmowych. Kontynuator Polskiej Szkoły Plakatu, stawiający na metaforę i przekaz, intelektualny odbiór dzieła, gry wizualne z odbiorcą i poczucie humoru, wykorzystujący mnogość technik plastycznych. Współpracuje na bieżąco z reżyserami, dystrybutorami, producentami, studentami szkół filmowych, festiwalami filmowymi i klientami zamawiającymi plakaty filmowe. Miłośnik nieoczywistych rozwiązań i przeciwnik bezmyślności projektowej. Odznaczony dwiema nagrodami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W dorobku artysty znajduje się ponad 320 numerycznych plakatów filmowych, wchodzących w skład marki Plakiat.

Wernisaż: 1 czerwca 2024 r., godz. 17:00
BWA Tarnów

Organizator: Tarnowskie Centrum Kultury

Szczegóły

Początek:
1 czerwca 2024
Koniec:
16 czerwca 2024
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.bwa.tarnow.pl/1,1384,wystawy,plakiat.html

Miejsce wydarzenia

BWA Tarnów
ul. Słowackiego 1
Tarnów, 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 (14) 688 88 20-21
Witryna internetowa:
https://www.bwa.tarnow.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.