Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Projektanci Krosna

20 maja 20239 lipca 2023

Projektanci Krosna, wystawa, szkło, sztuka polska, niezła sztuka
Projektanci Krosna, wystawa, szkło, sztuka polska, niezła sztuka
Wystawa Projektanci Krosna

Od 100 lat ręcznie formowane szkło z Krosna cieszy się niesłabnącą popularnością w kraju i za granicą. Cenione jest ze względu na doskonałą jakość oraz podążające za aktualną modą wzory.

Wyroby Krośnieńskich Hut Szkła zdobyły ponad 100 prestiżowych nagród na konkursach w Polsce i za granicą. Trafiając na rynki ponad 60 krajów na całym świecie, są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych polskich towarów. Na liście najsłynniejszych „klientów” krośnieńskiej marki znajdują się m.in. królowa brytyjska Elżbieta II, król Hiszpanii Juan Carlos czy cesarski dwór Japonii.

Z pozoru zwykłe przedmioty dekoracyjne czy użytkowe, wyprodukowane w krośnieńskiej hucie szkła, były, i są, dziełami sztuki użytkowej. Ich autorami są bowiem utalentowani projektanci szkła zatrudnieni w biurze projektowym huty.

Prace zaledwie kilku z nich: Anna Grabowskiej-Szczur, Patrika Illo, Joanny Lorens i Beaty Szajny, zaprezentujemy na wystawie, zorganizowanej z okazji 100-lecia istnienia Krośnieńskich Hut Szkła, obecnie Krosno Glass S.A., we współpracy z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Kuratorzy: Anita Bialic, dr Hanna Wajda Lawera

Szczegóły

Początek:
20 maja 2023
Koniec:
9 lipca 2023
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
http://galeriabb.com/pl/node/254

Miejsce wydarzenia

Galeria BB
ul. Garbarska 24,
Kraków, 31-131 Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 607 610 691
Witryna internetowa:
http://galeriabb.com/pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.