Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Re[k]wizyty. Wystawa prac zakupionych do Kolekcji w 2021 roku

22 grudnia 202130 stycznia 2022

Małgorzata Mirga-Tas, Romani Kali Daj

Re[k]wizyty.
Wystawa prac zakupionych do Kolekcji w 2021 roku

22 grudnia 2021 r. – 30 stycznia 2022 r.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Kuratorzy: Daniel Echaust, Ewa Gorządek

Małgorzata Mirga-Tas, Romani Kali Daj
Małgorzata Mirga-Tas, Romani Kali Daj | 2017

re[k]wizyty to prezentacja prac zakupionych do Kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w 2021 roku dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej. Wśród nich znajdują się obrazy, rzeźby i rysunki polskich twórców: Marka Chlandy, Jacka Dłużewskiego, Małgorzaty Mirgi-Tas, Ludwiki Ogorzelec i Tomasza Tatarczyka, a także instalacja, będąca szczególnym świadectwem jednorazowej współpracy artystów konceptualnych: Josepha Kosutha oraz Ilji Kabakova, przy okazji wystawy Korytarz dwóch banalności prezentowanej w Zamku Ujazdowskim w 1994 roku.

Kolekcja Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski powstaje od 1985 roku. Zainicjowana została w ścisłym powiązaniu z pierwszym statutem i programem instytucji i odzwierciedla jej misję. Jej dynamiczny rozwój w ostatniej dekadzie XX wieku i pierwszej dekadzie XXI wieku oraz jej unikatowy charakter wynikają z kierunku, jaki nadał instytucji jej ówczesny dyrektor Wojciech Krukowski, który od 1997 roku był faktycznym kuratorem zbiorów artystycznych.

Obecnie Kolekcja liczy blisko 3000 prac, powstałych w dużej mierze po roku 1960. Zawiera obiekty reprezentujące zarówno tradycyjne, jak i współczesne media: malarstwo, rysunek, grafikę, kolaż, rzeźbę, instalację, fotografię, wideo, dzieła dźwiękowe, interaktywne i multimedialne. Tegoroczna edycja prezentuje te obszary sztuki współczesnej, które przez ostatnie lata pozostawały w cieniu, niejako na peryferiach bardziej eksperymentalnych nurtów.

Szczegóły

Początek:
22 grudnia 2021
Koniec:
30 stycznia 2022
Witryna internetowa:
https://u-jazdowski.pl/program/wystawy/re-k-wizyty

Miejsce wydarzenia

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2
Warszawa, 00-467 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.csw.art.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.