Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Robić/Rzeczy + Oblicza Nowego Rzemiosła

14 lutego 202017 maja 2020

Robić/Rzeczy + Oblicza Nowego Rzemiosła

Wernisaż: 14 lutego 2020 r.
Instytut Dizajnu w Kielcach
Wystawa czynna do: 17 maja 2020 r.
Kuratorki: Ewa Klekot, Olga Milczyńska

robic_rzeczy_Plakat

Zapraszamy do Galerii Głównej Instytutu Dizajnu na dwie wystawy poświęcone współczesnemu rzemiosłu i jego twórcom.

W Galerii Głównej można zobaczyć wystawę „Robić/Rzeczy”, która prezentuje prace członków Stowarzyszenia NÓW. Nowe Rzemiosło oraz wystawę fotograficzną ”Oblicza Nowego Rzemiosła” stworzoną przez Projekt Pracownie.

 

Artyści: Prace prezentowane na wystawie pochodzą z pracowni: Aanda, Cottongrass, Karina Królak, Maciej Gąsienica Giewont, IN WEAVE, Kuźnia Skały, KŁOSY, Olga Milczyńska, magdalena maślerz jewellery, Mosko Ceramics, MK Leathers, Square Drop, Tartaruga, Wenska, The Whole Elements.

ROBIĆ / RZECZY
Wystawa ROBIĆ / RZECZY pokazuje skomplikowany świat pracy rzemieślniczej. Rzemieślnik zaangażowany jest w cały proces produkcji, każdy jej etap, od koncepcji przez wytworzenie, po promocję i sprzedaż. Proces nigdy nie jest linearny. Rzemieślnik tworzy całym ciałem, wykorzystując potencjał swoich ruchów i zmysłów oraz relacji, w które wchodzi z różnymi materiałami i narzędziami.

 

fot. materiały organizatora/  Karina Królak
fot. materiały organizatora/ Karina Królak

Ekspozycję tworzą zaaranżowane warsztaty – tkacki, ceramiczny, kaletniczy, introligatorski, jak również stanowiska prezentujące świat drewna oraz stali. Każdy z uczestników wystawy może spróbować swoich sił przy specjalnych przyrządach, symulujących poszczególne czynności wykonywane w pracowniach – pracę przy krośnie, odlewanie porcelany do form czy szlifowanie noża. Odwiedzający mogą się przekonać, ile wysiłku i pracy wymaga codzienna praca rzemieślnika. Dotknąć surowców i materiałów, za pomocą których wytwarza swoje przedmioty oraz przyjrzeć się narzędziom, które do tego wykorzystuje.


OBLICZA NOWEGO RZEMIOSŁA
Kto w dzisiejszych czasach decyduje się na to, aby zostać kaletnikiem lub stolarzem? Czy współcześnie ktoś wybiera na swój zawód fach kowala? Jak powstają ręcznie wykonywane przedmioty oraz co jest właściwie rzemiosłem?

”Oblicza nowego rzemiosła” to zbiór 24 fotografii wykonanych w pracowniach twórców. Wystawa prezentuje współczesnych rzemieślników oraz artystów. Dzięki zdjęciom wykonanym przez Karolinę Lewandowską, Martę Wróbel, Natalię Miedziak-Skonieczną, Radka Zawadzkiego i Roberta Liwackiego będziecie mogli podejrzeć pracę ceramika, szklarza, introligatora czy ceramików.

Kuratorzy: Małgorzata Herman, Radek Zawadzki

Szczegóły

Początek:
14 lutego 2020
Koniec:
17 maja 2020
Witryna internetowa:
https://idkielce.pl/project/wystawa-robic-rzeczy-oblicza-nowego-rzemiosla/

Miejsce wydarzenia

Instytut Dizajnu w Kielcach
ul. Zamkowa 3
Kielce, Świętokrzyskie 25-009 Polska
+ Google Map
Telefon:
41 367 68 01
Witryna internetowa:
http://www.idkielce.pl/pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.