Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Twożywo. prze\T/rwanie

25 lutego 20223 kwietnia 2022

Twożywo, Przetrwanie kultury, mural, niezła sztuka

Twożywo.
prze\T/rwanie

25 lutego 2022 r. – 03 kwietnia 2022 r.
Galeria Bielska BWA
Kuratorka: Karolina Vyšata

Twożywo, Przetrwanie kultury, mural, niezła sztuka
Twożywo, Przetrwanie kultury | 2005, Poznań

Wystawa retrospektywna grupy Twożywo w Galerii Bielskiej BWA będzie drugą odsłoną wystawy „prze\T/rwanie”pokazanej wcześniej we Wrocławiu w przestrzeni 66P – Subiektywnej Instytucji Kultury.
Na pierwszej od dekady wystawie prac legendarnej grupy artystycznej prezentowane są m.in. streetartowe naklejki oraz szablony, projektowane przez artystów wspólnie z Robertem Czajką i Anną Pochmarą w grupie Pinokio (do 1998); odwzorowania murali, których oryginały znajdują się lub znajdowały w wielu miastach w Polsce (Warszawa, Płock, Kraków); oryginalne sitodruki i szablonodruki; animacje; książki i … litery.

Twożywo, Grupa Pinokio, mural, niezła sztuka
Twożywo, Grupa Pinokio |1998

Karolina Vyšata, kuratorka wystawy:
Twożywo wskazuje na sprawy niewygodne, uwierające nas zarówno 20 lat temu, jak i dzisiaj. Zadaje pytania w formie zdań twierdzących lub orzekających, stale wymienia się przetworzonymi cytatami, przepowiedniami, morałami, a nawet porzekadłami: „Stagnacja”, „Tworzenie jest miłością”, „Antychryst będzie artyst”, „Emanacje słabości”, „Czystość jest?”, „Baw się i pracuj”, „Vive la révolution”. Prace Twożywa ciągle zadają te same pytania. Po prostu: o wierność naszych idei i sztywność naszych kręgosłupów. (…) Podążając za myślą Viléma Flussera, artyści wytrwale i niezmiennie stoją na straży stwierdzenia, że akt ludzkiej komunikacji jest jednocześnie aktem wolności; Twożywo zwraca się bezpośrednio do odbiorcy – przetrwamy to, czy przerwiemy?

Szczegóły

Początek:
25 lutego 2022
Koniec:
3 kwietnia 2022
Witryna internetowa:
https://galeriabielska.pl/wystawa/twozywo

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.