Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu

30 czerwca 202312 listopada 2023

Włodzimierz Tetmajer, Scena na ganku dworu w Bronowicach, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, malarstwo, sztuka polska, sztuka XX w., niezła sztuka
Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu, wystawa, muzeum krakowa, niezła sztuka
Włodzimierz Wystawa Tetmajer. Siła barw i temperamentu

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wystawę czasową „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu”. Jest to ekspozycja monograficzna – przekrojowa prezentacja twórczości artystycznej – pierwsza tego typu i tej skali wystawa twórczości Włodzimierza Tetmajera (1861–1923).

Dominująca część ekspozycji poświęcona jest malarstwu – uwzględniając zarówno malarstwo sztalugowe, jak i monumentalne. Obejmuje obrazy olejne, szkice do obrazów oraz projekty do polichromii i ilustracji. W przestrzeni wystawienniczej wydzielono aneksy tematyczne, poświęcone odpowiednio tematom: wątek biograficzny, działalność na polu etnograficznym, działalność ilustratorska, działalność polityczna.

Wystawa prezentowana z okazji setnej rocznicy śmierci Włodzimierza Tetmajera wpisuje się w szerszy kontekst obchodów o zasięgu ogólnokrajowym. Rok 2023 został ogłoszony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej rokiem Włodzimierza Tetmajera, artysty malarza czołowego przedstawiciela Młodej Polski, polityka i działacza niepodległościowego. Dopełnienie wystawy stanowią wydarzenia muzealne towarzyszące ekspozycji.

Szczegóły

Początek:
30 czerwca 2023
Koniec:
12 listopada 2023
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://muzeumkrakowa.pl/wystawy/wlodzimierz-tetmajer-sila-barw-i-temperamentu

Miejsce wydarzenia

Muzeum Krakowa
Rynek Główny 35
Kraków, 31-011 Polska
+ Google Map
Telefon:
12 619 23 00
Witryna internetowa:
http://www.mhk.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.