Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
+ Google Map
ul. Św. Marcin 80/82
Poznań, Wielkopolskie 61-809 Polska
https://biennaledladziecka.pl/aktualnosci/

Biennale Sztuki dla Dziecka to dwuletni projekt poświęcony sztuce dla dziecka w ujęciu interdyscyplinarnym. Kolejne edycje realizują nowe tematy przewodnie. Projektem towarzyszącym działaniom artystycznym jest Obserwatorium Sztuki dla Dziecka – spotkanie merytoryczne dla osób zajmujących się sztuką dla dziecka. W jego ramach odbywają się także prezentacje artystyczne.

Obserwatorium Sztuki dla Dziecka – ma dwie odsłony: jesienną w roku poprzedzającym festiwal i wiosenną (festiwalową). Jesienne Obserwatorium dzieli się na Forum (część referatowo-dyskusyjna) i Pracownię (część warsztatowa). W ramach Festiwalu w Obserwatorium zbiera się grupa osób zainteresowanych sztuką dla dziecka, która uczestniczy w wydarzeniach artystycznych i dyskusjach na ich temat, a następnie przygotowuje teksty problemowe i wywiady z twórcami publikowane następnie w katalogu.

Festiwal Biennale Sztuki dla Dziecka – najważniejszy moment w dwuletnim cyklu to wielkie święto sztuki dla dziecka. Festiwal to tydzień pełen wydarzeń artystycznych, radości i zabawy. W jego ramach prezentowane są wydarzenia artystyczne wyprodukowane z okazji Biennale, a także wydarzenia gościnne.

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.