Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Fundacja Archeologia Fotografii

Fundacja Archeologia Fotografii
+ Google Map
ul. Chłodna 20
Warszawa, 00-891 Polska
22 628 14 64 https://faf.org.pl/

„Archeologią fotografii nazywam działanie, którego celem jest odkrywanie, badanie i komentowanie zdarzeń, faktów, sytuacji dziejących się dawniej, w tzw. przeszłości fotograficznej” – Jerzy Lewczyński.

Fundacja Archeologia Fotografii zajmuje się opracowywaniem oraz ochroną archiwów polskich fotografów i fotografek. Powstała w 2008 roku i obecnie opiekuje się archiwami kilkunastu artystów i artystek, które poddane są kompleksowej pracy: porządkowaniu, digitalizowaniu i udostępnianiu on-line. Prowadzimy galerię, projekty badawcze, organizujemy wystawy, warsztaty i wykłady. Wydajemy albumy i książki poświęcone teorii oraz historii fotografii. Produkujemy limitowane reprinty w niskich edycjach oraz odbitki barytowe. Pracujemy z artystami współczesnymi. Inspirujemy do nowego spojrzenia na fotografię historyczną oraz do patrzenia na nią w kontekście archiwów fotograficznych.

Wystawy ze zbiorów opracowanych przez FAF prezentowane były m.in. w Centre Pompidou w Paryżu, Musée de l’Elysée w Lozannie i podczas festiwalu PhotoEspaña w Madrycie. Książka pt. Wojciech Zamecznik. Photo-graphics, wydana przez Fundację z okazji wystawy artysty w galerii Zachęta, została uznana za najlepszy katalog w konkursie Paris Photo-Aperture Foundation PhotoBook Award w 2016 roku. Za swoja działalność Fundacja została uhonorowana nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 roku.

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.