Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Galeria Bielska BWA

Galeria Bielska BWA
+ Google Map
ul. 3 Maja 11
Bielsko-Biała, 43-300 Polska
+48 33 812 58 61 https://galeriabielska.pl/

Galeria Bielska BWA prezentuje wystawy, festiwale i akcje w przestrzeni publicznej. Współpracuje z instytucjami kultury, galeriami, akademiami sztuk pięknych i uniwersytetami w Polsce i za granicą, a także organizuje programy międzynarodowych rezydencji artystycznych.

Prowadzi działalność wydawniczą, edukacyjną i dokumentacyjną oraz gromadzi kolekcję dzieł sztuki, liczącą obecnie 1073 prace (styczeń 2022).

Promowanie współczesnego malarstwa polskiego historycznie umocowane jest w organizowaniu nieprzerwanie od 1962 roku ogólnopolskiego konkursu malarstwa Bielska Jesień, od 1995 roku odbywającego się co dwa lata jako Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Od 2000 roku – na przemian z konkursem dla malarzy – galeria przedstawia wystawę malarstwa współczesnego według koncepcji kuratora wybranego w drodze konkursu lub zaproszonego do realizacji wystawy.

Galeria systematycznie prezentuje twórczość lokalnych artystów: zbiorowe przeglądy środowiskowe odbywają się co trzy, cztery lata, natomiast corocznie organizowane są wystawy indywidualne zarówno artystów z bogatym dorobkiem, nieraz pośmiertne, jak i młodszego pokolenia. Od 2007 roku przeglądy środowiskowe przyjęły formułę Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych, prezentującego dokonania licznej grupy artystów w kilku galeriach i przestrzeni miejskiej (w 2018 roku w festiwalu uczestniczyło 200 artystów).

Podejmuje tematykę społeczną i ekologiczną, poprzez organizowanie spotkań, dyskusji, warsztatów, pokazy zaangażowanych społecznie dokumentów filmowych itd. Wydarzenia te często są współorganizowane przez organizacje pozarządowe i aktywistów społecznych.

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.