Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Galeria Opera | Teatr Wielki Opera Narodowa

+ Google Map
Pl. Teatralny 1
Warszawa, 00-950 Polska
+48 226 920 200 https://teatrwielki.pl/

Galeria „Opera” to wspólny projekt Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej inicjatorami są Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i Adam Myjak, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Teatr i malarstwo to dziedziny, które przenikają się nader często, pozostając w subtelnych, fascynujących i bliskich relacjach. Obie dziedziny pełnią w życiu społeczeństwa różnorakie funkcje, od komunikacyjnej, poznawczej, po estetyczną czy metafizyczną. Efektem tego połączenia była z pewnością twórczość Tadeusza Kantora, Witkacego i wielu innych, którym te dwie strefy były bliskie.

Galeria Opera usytuowana jest we wschodnim skrzydle Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, na poziomie pierwszego balkonu.
Galeria prezentuje współczesne malarstwo sztalugowe, fotografię, grafikę i rzeźbę. Prezentowane są tu prace klasyków polskiej awangardy, pokolenia artystów, które stworzyło fundamenty nowoczesności w polskiej sztuce. Należą do nich m.in.: Tarasin, Gierowski, Dominik, Tchórzewski, Przybylski, Mierzejewski, Pągowska, Korolkiewicz, Dwurnik, Dobkowski, Zbysław Maciejewski, Modzelewski, Tarasewicz, Starowieyski.

Galeria Opera jest czynna:
• wtorek–sobota, 12.00–18.00, bilety są dostępne w Butiku w lewym skrzydle teatru (otwarta od 4 maja)

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.