Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Galeria Sztuki Aspekty

Galeria Sztuki Aspekty
+ Google Map
Aleje Ujazdowskie 16
Warszawa, 00-478 Polska
+48 513 147 664 https://www.aspektygallery.pl/

Galeria Sztuki ASPEKTY powstała z potrzeby ciągłego odkrywania sztuki współczesnej. Tworzy miejsce, które pozwala na nowe interpretacje i ujęcia. Chce skonfrontować tradycję z teraźniejszością.

Galeria mieści się przy Alejach Ujazdowskich 16, w zabytkowej kamienicy Jakuba Lindenfelda, wybudowanej w 1900 roku według projektu Adama Oczkowskiego. Zaprojektowany w stylu eklektycznym z elementami neobarokowymi budynek, w dwudziestoleciu międzywojennym pełnił funkcję Syberyjskiego Magazynu Futer. Podczas drugiej wojny światowej zniszczeniu uległ budynek frontowy. Odbudowano go w 1947 roku, jednak bez poddasza i zwieńczenia.

Przestrzeń Galerii to trzy sale ekspozycyjne, umożliwiające jednoczesną prezentację wystaw oraz organizację wydarzeń – spotkań, wykładów, czy warsztatów. Jako młody i ambitny zespół, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kolekcjonerów i odbiorców sztuki. Galeria Sztuki ASPEKTY współpracuje z instytucjami publicznymi oraz prywatnymi, prezentując zarówno przekrój polskich klasyków sztuki awangardowej, jak i twórców, którzy działają tu i teraz. Najważniejszym założeniem naszej działalności jest stworzenie miejsca spotkań dla wszystkich pasjonatów sztuki – kolekcjonerów, obserwatorów i popularyzatorów kultury. Funkcjonowanie Galerii wykracza poza samą organizację wystaw. Naszą misją jest edukowanie i upowszechnianie dostępu do wiedzy i kultury. Każdej ekspozycji towarzyszy szereg wydarzeń, które przybliżają nie tylko tematykę wystawy, czy twórczość prezentowanego artysty, ale i poszerzają kontekst oraz umożliwiają głębsze zrozumienie zjawisk i wydarzeń.

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.