Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie | Muzeum nad Wisłą

+ Google Map
Wybrzeże Kościuszkowskie 22
Warszawa, Mazowieckie 00-390 Polska
22 596 40 10 https://artmuseum.pl/pl/muzeum

Położone na Powiślu, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 22, w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW), Muzeum nad Wisłą mieści się w pawilonie projektu austriackiego architekta Adolfa Krischanitza, służącym w latach 2008-2010 jako tymczasowa siedziba Kunsthalle w Berlinie.

Pawilon został użyczony Muzeum bezpłatnie przez wiedeńską fundację Thyssen-Bornemisza Art Contemporary, założoną w 2002 roku przez Francescę von Habsburg. Fundacja zajmuje się upowszechnianiem eksperymentalnej sztuki i architektury. Fasada Muzeum nad Wisłą, zgodnie z wolą architekta, pokryta zostanie w całości kompozycją malarską.

W 2016 roku konkurs na projekt fasady zwyciężył artysta Sławomir Pawszak – jego praca została naniesiona na elewacje budynku wiosną 2017 roku, już po inauguracji działalności. W Muzeum nad Wisłą, oprócz sali wystawowej, znajdują się kawiarnia, księgarnia oraz niewielkie centrum edukacyjne. Budynek otoczony jest tarasami na działania plenerowe.

marzec 2024

Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko

22 marca 202430 czerwca 2024
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie | Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22
Warszawa, Mazowieckie 00-390 Polska
+ Google Map
Marija Prymaczenko, Wszedł tygrys do sadu i zachwyca się, że jabłonie obrodziły, jabłek zatrzęsienie, sztuka współczesna, malarstwo, sztuka ukraińska, gwasz, niezła sztuka

Marija Prymaczenko, Wszedł tygrys do sadu i zachwyca się, że jabłonie obrodziły, jabłek zatrzęsienie | 1994 Już niebawem Muzeum Narodowe we Lwowie wyśle do Warszawy 89 prac Marii Prymaczenko, jednej z kluczowych postaci sztuki ukraińskiej XX wieku. Obrazy będzie można zobaczyć w Muzeum nad Wisłą od 22 marca do 30 czerwca i będzie to ostatnia wystawa MSN-u przed przeprowadzką do nowej siedziby na placu Defilad. Twórczość Prymaczenko to porywający surrealistyczny bestiariusz, świat wizualnej baśni, gdzie ludzie, zwierzęta i rośliny wzajemnie…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.