Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Muzeum Narodowe w Lublinie

+ Google Map
ul. Zamkowa 9
Lublin, 20-117 Polska
+48 81 537 96 41 https://zamek-lublin.pl

Muzeum Narodowe w Lublinie należy do najstarszych i największych instytucji kulturalnych we wschodniej Polsce. W ciągu ponad 110 lat istnienia zgromadziło najbogatsze i najcenniejsze w regionie zbiory reprezentujące polskie i europejskie dziedzictwo kulturowe. Obejmują wiele dziedzin – od archeologii po sztukę współczesną.

Muzeum jest jednym z najbardziej znanych i najliczniej odwiedzanych miejsc w województwie. Prowadzi działalność wystawienniczą, naukowo-badawczą, edukacyjną i popularyzatorską, wydawniczą, a także konserwatorską. Współpracuje z muzeami oraz innymi instytucjami w Polsce i za granicą w zakresie ochrony, badania i upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

Muzeum Narodowe w Lublinie
Muzeum Narodowe w Lublinie

wrzesień 2022

Magia starożytnego Egiptu

30 września 20225 marca 2023
Muzeum Narodowe w Lublinie, ul. Zamkowa 9
Lublin, 20-117 Polska
+ Google Map
Magia starożytnego Egiptu

Wystawa Magia starożytnego Egiptu Sakkara, to właśnie tam powstała budowla, której kształt do dziś dnia jest niezmiennie kojarzony z Egiptem – pierwsza piramida schodkowa świata, zaprojektowana i wykonana przez Imhotepa, legendarnego architekta i lekarza, jako grobowiec dla faraona Neczericheta (znanego jako Dżeser ‘Święty’). Kompleks grobowy, który robił wielkie wrażenie zarówno w czasach jego powstania, jak i dziś, stał się dla nas inspiracją do stworzenia wystawy zatytułowanej „Magia starożytnego Egiptu”. W 200. rocznicę odczytania hieroglifów i 100. rocznicę odkrycia grobowca Tutanchamona…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2022. ALL RIGHTS RESERVED.