Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Tichauer Art Gallery

Tichauer Art Gallery
+ Google Map
ul. Browarowa 21
Tychy, 43-100 Polska
+48 32 323 00 20 https://tichauer.pl/art-gallery

Tichauer Art Gallery to ponad 2 tysiące metrów kwadratowych przeznaczonych na prezentację szeroko pojętej sztuki współczesnej – malarstwa, grafiki, fotografii, rzeźby, mody i multimediów – ujętej w wystawy stałe i czasowe, wernisaże oraz konferencje.

Galeria znajduje się w niezwykle klimatycznym i oryginalnym budynku – dawnej Warzelni oraz Leżakowni Browaru Obywatelskiego. Budynek powstał w 1897 roku i był częścią kompleksu produkcyjnego dawnego Browaru. Historia tego miejsca to historia wielu zwrotów akcji, niezwykłych wydarzeń i przede wszystkim ogromnej determinacji, która pozwala dzisiaj cieszyć się jednym z najpiękniejszych postindustrialnych obiektów w Europie.

Nasza historia rozpoczyna się w 1997 roku. Przemysłowa historia i współczesne marzenia. Tutaj spotykają się zaklęte w czerwonej cegle uczucia, biznes i innowacje. Tradycyjne śląskie wartości i nowoczesne, europejskie myślenie o funkcji postindustrialnych zabudowań. Infrastruktura końca XIX wieku jest dla nas początkiem myślenia o nieskończonych możliwościach wieku XXI.

Piękna, unikatowa architektura, dbałość o szczegóły i detale, dodające miejscu swoistego smaku, przestrzeń imponująca wielkością oraz rozległy teren zewnętrzny pozwala na realizację rozmaitych działań. Zabytkowy Browar. Nowoczesny design. Postindustrialna przestrzeń. Kongresy do 800 osób. Sala na 1000 osób. Parking na 300 samochodów. Impreza plenerowa do 3000 osób. Koncerty. Mapping 3D. Lofty. Dwupoziomowa Sala Industrialna.

Wierzymy, że energia, którą dawni pracownicy Browaru Obywatelskiego włożyli w zbudowanie marki Tichauer wyrosłej z marzeń, jest siłą, jaka nam towarzyszy. Znajdujemy się w innym czasie lecz w tym samym miejscu. Dzieli nas ponad sto lat, ale łączą takie same ambicje i odwaga. Powróćmy do miejsca, w którym browarnicy cieszyli się poważaniem, interesów doglądał osobiście sam książę pszczyński von Pless, a życie kulturalno–społeczne koncentrowało się wokół trunku o puszystej, śnieżnobiałej pianie.

Tichauer Art Gallery otwiera swoje drzwi dla kreatywnych artystów oraz promotorów, mecenasów i miłośników sztuki. ~ Tichauer Art Gallery

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.