Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

All That Jazz. Ryszard Horowitz – fotografia

9 września 202322 września 2023

All That Jazz. Ryszard Horowitz - fotografia, wystawa, fotografia, sztuka współczesna, niezła sztuka
All That Jazz. Ryszard Horowitz - fotografia, wystawa, fotografia, sztuka współczesna, niezła sztuka
Wystawa All That Jazz. Ryszard Horowitz – fotografia

Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego oraz Stowarzyszenie im. M. Karłowicza zapraszają na wystawę „All that jazz”. Ryszard Horowitz – fotografia.

Wystawa „All That Jazz” – portrety muzyków jazzowych, wykonane przez Ryszarda Horowitza na przełomie lat 50’ i 60’ XX wieku w Krakowie oraz w USA. Prezentowane są zarówno fotografie przedstawiające amerykańskich gigantów jazzu, jak również polskich muzyków jazzowych „pierwszej generacji”, przecierających szlaki nowego gatunku muzyki w Polsce. Portrety są unikalnym artystycznym i dokumentalnym zarazem opisem świata muzycznego za oceanem oraz „za żelazną kurtyną”, widzianego oczyma młodego artysty-fotografika – wielkiego miłośnika jazzu, marzącego o wolności i karierze w wolnym świecie.

Ryszard Horowitz (ur. w 1939 r. w Krakowie) – fotokompozytor (jak sam siebie lubi określać). Podczas II wojny światowej wraz z rodziną więziony w obozach koncentracyjnych, m.in. w Auschwitz. Przeżył dzięki znalezieniu się na „liście Schindlera”. Po wojnie studia na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1959 r. wyemigrował do USA. Od 1967 r. właściciel studia fotograficznego na Manhattanie. Specjalizował się w fotografii reklamowej oraz artystycznej. Wielokrotnie nagradzany w USA oraz Europie za projekty zarówno komercyjne, jak i artystyczne. Autor wielu legendarnych okładek płyt muzyki jazzowej i rozrywkowej, jak również prasowych kampanii reklamowych (m.in. dla firmy Cadillac). Jeden z pierwszych fotografików korzystających z technik komputerowych dla kreowanych grafik. Pasjonat i wielki miłośnik jazzu od lat 50’ XX w. Grywał na klarnecie.

Wernisaż: 8 września 2023 r., o godz. 17:00

Miejsce: Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego, Krupówki, Zakopane, Polska
Organizatorzy: Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr.
Zamoyskiego, Stowarzyszenie im. M. Karłowicza w Zakopanem

Szczegóły

Początek:
9 września 2023
Koniec:
22 września 2023
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2023-09/all-that-jazz-ryszard-horowitz-fotografia

Miejsce wydarzenia

Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem
ul. Krupówki 41
Zakopane, 34-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 18 201 27 92
Witryna internetowa:
http://galeria.zakopane.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.