Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Anna Kwiatkowska i Tomasz Zjawiony. Malarstwo

7 października 202212 listopada 2022

Anna Kwiatkowska, Tomasz Zjawiony. Malarstwo
Anna Kwiatkowska, Tomasz Zjawiony. Malarstwo
Wystawa Anna Kwiatkowska, Tomasz Zjawiony. Malarstwo

Zakopiańskie Centrum Kultury i Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zapraszają do Miejskiej Galerii Sztuki na wystawę malarstwa Anny Kwiatkowskiej i Tomasza Zjawionego. Prezentowana ekspozycja pozwala na ukazanie szerokiego spektrum możliwości twórczych i źródeł inspiracji estetycznej młodych artystów, którzy w 2020 roku zostali wyróżnieni w 3. Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora. Konkurs organizowany był przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Fundację Promocji Twórczości Wojciecha Fangora.

Anna Kwiatkowska, Z cyklu Pamiętnik, malarstwo, sztuka wspołczesna, malarstwo polskie, niezła sztuka
Anna Kwiatkowska, z cyklu Pamiętnik | 2021, fot. z arch. artystki

Anna Kwiatkowska – ur. w 1997 roku, absolwentka wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Rezyduje w Kolonii Artystów – Dolne Miasto. Zajmuje się głownie niefiguratywnym malarstwem oraz instalacją. Jest finalistką 19. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii oraz laureatką nagrody Rektora w 3. Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora. Wpływ na jej aktualna twórczość miało doświadczenie z tańcem i ruchem, również w aspekcie pracy z przestrzenią. W swoich realizacjach malarskich skupia się na warstwie emocjonalnej, która wynika z napięć społecznych, ale również na przełamywaniu swoich wewnętrznych granic, również tych kulturowo przypisanych kobiecie/malarce.

„Moje obecne działania orbitują wokół niepokojów społecznych, które przybierają formę manifestacji lub też podawane są nam przez ekran nieodłącznego elementu naszych czasów, jakim jest smartfon, wraz z gotującym się w nim natłokiem relacji związanych z buntem […].”
– Anna Kwiatkowska

Tomasz Zjawiony – ur. w 1984 roku w Pabianicach. W 2018 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Uzyskał dyplom magistra z zakresu architektury wnętrz pod kierunkiem prof. Roberta Sobańskiego i malarstwa pod kierunkiem prof. Marka Saka. Zajmuje się malarstwem i instalacjami artystycznymi. Zjawiony inspiruje się zniszczoną architekturą, zwłaszcza tą z okresu PRL-u/ postindustrializmu.

W swojej twórczości stara się pokazać, jak wpływa ona na mieszkających tam ludzi. W codziennej pracy odwiedza miejsca, które go inspirują, a fotografię wykorzystuje jako archiwum. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Wernisaż: 07 października 2022 r., godz. 17:00
Kuratorka: Lidia Rosińska-Podleśny

Szczegóły

Początek:
7 października 2022
Koniec:
12 listopada 2022
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
http://galeria.zakopane.pl/pl/news/652,0

Miejsce wydarzenia

Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem
ul. Krupówki 41
Zakopane, 34-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 18 201 27 92
Witryna internetowa:
http://galeria.zakopane.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.