Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Białe złoto. Józef Wilkoń

13 kwietnia 202430 września 2024

Józef Wilkoń, Białe złoto, wystawa, Fabryka Porcelany Ćmielów, Galeria van Rij, Niezła Sztuka

Fundacja Art&Design Lubomir Tomaszewski, Fabryka Porcelany AS Ćmielów, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz Galeria van Rij zapraszają na wernisaż wystawy Białe złoto. Józef Wilkoń, który odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:00.

Józef Wilkoń, Białe złoto, wystawa, Fabryka Porcelany Ćmielów, Galeria van Rij, Niezła Sztuka
Białe złoto. Józef Wilkoń

Wystawa ta, to spotkanie z wyjątkowym artystą, którego talenty zawsze fascynowały i poruszały serca wielu miłośników sztuki. Józef Wilkoń, znany z bogatego dorobku malarskiego, tym razem zaskakuje nas czymś zupełnie nowym – połączeniem swojej niepowtarzalnej techniki malarskiej z delikatnym światem porcelany. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które pozwoli Państwu zanurzyć się w świecie porcelany i unikatowych ilustracji, stworzonych ręką Mistrza – Józefa Wilkonia.

W wieku 94 lat, Józef Wilkoń jest żywą legendą i symbolem polskiej sztuki. Jego prace, namalowane na porcelanowych płytach i paterach, są odzwierciedleniem pasji i niezwykłej precyzji, jaką artysta wkłada w każdy szczegół. Wiek artysty, dodaje głębi i wartości do każdego pociągnięcia pędzla. Jego doświadczenie i mistrzostwo są widoczne w każdym detalu, a wystawa Białe złoto będzie niepowtarzalną okazją, by doświadczyć tego osobiście.

Dotychczas nigdzie nie prezentowane prace, na paterach oraz płytach porcelanowych, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Artysta przekształca porcelanę w niepowtarzalne płótno, na którym rozkwita jego wyobraźnia. To spotkanie dwóch światów sztuki: malarskiego i porcelanowego, które razem tworzą harmonię, a ich efektem są unikalne dzieła sztuki. Na wystawie planujemy przedstawić obszerną kolekcję obrazów oraz pater porcelanowych, które zostały niezwykle precyzyjnie wymalowane przez samego Wilkonia w tym wyjątkowe biurko porcelanowe.

Malowanie na porcelanie w wykonaniu Wilkonia, to proces artystyczny odróżniający się od tradycyjnych mediów, takich jak płótno czy papier. Co więcej, wystawa będzie połączona ze sprzedażą prac, dając unikalną możliwość nabycia fragmentu tej niezwykłej kolekcji.

To może być jedyna taka okazja, by spotkać Artystę na żywo i doświadczyć jego twórczości. Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną prace: porcelanowe biurko z obrazami Józefa Wilkonia, obrazy malowane na porcelanowych płytach (kwadratowe oraz prostokątne), porcelanowe obrazy na płytach prostokątnych i kwadratowych, porcelanowe patery o wymiarach fi 50 cm oraz fi 27 cm, porcelanowa figurka Sowa Józefa Wilkonia zaprojektowana przez mistrza i nawiązująca swą formą do jego rzeźb z drewna i blachy w stworzonym przez Artystę bestiarium – „Arka Wilkonia” – czyli ryby, ptaki, nietoperze i mnóstwo innych zwierząt, autorska kolekcja ilustracji przeniesionych metodą serigrafii na porcelanowe: wazony, filiżanki i kubki.

Wernisaż odbędzie się w dniu: 13 kwietnia 2024 r., g. 16:00
Adres: Sandomierska 243, Ćmielów (przestrzeń Galerii van Rij)

Szczegóły

Początek:
13 kwietnia 2024
Koniec:
30 września 2024
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://as.cmielow.com.pl/pl/blog/aktualnosci/wernisaz-wystawy-biale-zloto-jozef-wilkon.html

Miejsce wydarzenia

Galeria van Rij
ul. Sandomierska 243
Ćmielów, 27-440 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 604 442 703
Witryna internetowa:
www.galeria-rij.com
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.