Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Biennale Sztuki dla Dziecka

29 maja 20234 czerwca 2023

Biennale Sztuki dla Dziecka
Biennale Sztuki dla Dziecka, Poznań, sztuka dla dzieci, niezła sztuka
Biennale Sztuki dla Dziecka

Już 29 maja rusza kolejna, jubileuszowa edycja Biennale Sztuki dla Dziecka. To wyjątkowe święto sztuki, skierowane do dzieci i całych rodzin. W programie znajdziemy kilkadziesiąt wydarzeń – spektakle, koncerty, interaktywną wystawę multimedialną, projekty taneczne, działania literacko-plastyczne. Tegoroczna edycja Biennale odbywa się pod hasłem PRZYSZŁOŚĆ.

Biennale Sztuki dla Dziecka, odbywające się od 50 lat w Poznaniu, jest stałym elementem kulturalnej mapy stolicy Wielkopolski. W tym roku wydarzenia odbywają się w trzech lokalizacjach: w Centrum Kultury Zamek, w Scenie Wspólnej oraz w CH Stary Browar, Studio Słodownia +3.

Pierwszego dnia Biennale, 29 maja, w Sali Wielkiej CK Zamek, odbędzie się koncert z okazji jubileuszu 50-lecia Biennale Sztuki dla Dziecka. Mocny, jasny głos Maniuchy Bikont i wirtuozeria muzyczna Bastarda Trio stworzą niepowtarzalną słowno-muzyczną opowieść.

Biennale Sztuki dla Dziecka, Poznań, sztuka dla dzieci, niezła sztuka
Leśne opowieści, fot. M. Zakrzewski

W trakcie 24. Biennale będzie można obejrzeć aż 4 premierowe wydarzenia, 4 gościnne spektakle z Niemiec oraz 2 gościnne spektakle z Polski. Oprócz tego razem z zespołem Jerz Igor będziemy świętować ich 10 urodziny, bawiąc się wspólnie na koncercie w Dniu Dziecka. W wydarzeniach znajdziemy też 2 pokazy filmowe i kilkanaście akcji twórczych. Poprowadzą je dla nas m. in. Małgorzata Lebda, Agnieszka Wolny-Hamkało czy Agata Królak.

“Staraliśmy się zaplanować wydarzenia dla dzieci w różnym wieku, z różnymi potrzebami sensorycznymi – niektóre z nich są ciche i spokojne, inne jednak wymagają aktywnego zaangażowania widowni. Różnorodny program sprawia, że każda grupa szkolna, przedszkolna oraz rodzina może wybrać idealną produkcję dla siebie” – tłumaczy Ewelina Chatłas, producentka 24. Biennale Sztuki dla Dziecka, współodpowiedzialna za jego program.

Czeka nas spotkanie z wyjątkową pisarką, Justyną Bednarek. Autorka takich książek dla dzieci jak “Babcocha”, “Nasza niegrzeczna mama” i “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” opowie o tym, jak została twórczynią i skąd czerpie inspiracje do swoich opowieści. Interaktywna wystawa … multimedialnej “700 kroków o jutrze”, po której oprowadzać będą biotechnologiczne hybrydy, ukazuje świat przyszłości, po którym będą oprowadzać biotechnologiczne hybrydy, pozwala spojrzeć na przyszłość z nowej perspektywy.

Projekty zapowiadające Biennale rozpoczynają się już kilka tygodni przed samym wydarzeniem. W maju rozpoczyna się Poznań na Biennale, czyli akcje twórcze odbywające się w Centrach Inicjatyw Lokalnych, zorganizowane we współpracy z Fyrtlem Główna oraz Ogrodem Społecznym na Dębcu. Projektem po raz drugi towarzyszącym Biennale Sztuki dla Dziecka jest Biennale na Wynos. To pakiet aktywnościowy, który można zamówić do domu i wykorzystać do zabawy z dzieckiem. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie wybierają się do Poznania lub chcą zabrać do domu kawałek Biennale!

Biennale Sztuki dla Dziecka, Poznań, sztuka dla dzieci, niezła sztuka
fot. Malwina Łubieńska

W związku z 24. Biennale Sztuki dla Dziecka, Centrum Sztuki Dziecka nawiązało nie tylko współpracę z artystkami i artystami z różnych stron świata, ale też z mediami.

“Bardzo cieszymy się, że udało nam się uzyskać matronat “Kosmosu dla dziewczynek”, magazynu, który rewolucjonizuje myślenie o dziewczynkach. Naturalnym krokiem wydawało się też zdobycie patronatu honorowego od prof. Bogumiły Kaniewskiej, czyli pierwszej rektorki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Kwestia równości jest dla nas bardzo ważna i staramy się projektować wydarzenia, które trafią do różnych grup dzieci, niezależnie od ich płci” – mówi Agnieszka Waligóra, rzeczniczka medialna Biennale Sztuki dla Dziecka.

24. Biennale Sztuki dla Dziecka odbywa się w dniach 29 maja – 4 czerwca. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową: www.biennaledladziecka.pl. Bilety można kupić online na stronie Bilety24.pl, a także w kasie CK Zamek i Sceny Wspólnej przed wydarzeniami (w miarę dostępności miejsc).

Szczegóły

Początek:
29 maja 2023
Koniec:
4 czerwca 2023
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://biennaledladziecka.pl/

Miejsce wydarzenia

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82
Poznań, Wielkopolskie 61-809 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
https://biennaledladziecka.pl/aktualnosci/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.