Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Idź Na Całość

31 stycznia 202022 marca 2020

Idź Na Całość

Wernisaż: 31 stycznia 2020 r.
godz. 18.00
Gdańska Galeria Miejska 1
Wystawa czynna do: 22 lutego 2020 r.
Kuratorka: Gabriela Warzycka-Tutak

Artyści: Wiktoria Walendzik, Konrad Żukowski

Let’s Make a Deal

„Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie”.

(Bracia Grimm, Królewna Śnieżka)

Wyobraź sobie utopię z lustrzaną podłogą. Rozrośnięta łabędzia hybryda, okryta wężami, czeka, aby zabrać Cię w triumfalny rejs. Zasiadasz wygodnie, z białych ścian migoczą najdroższe kamienie świata, szepczą do Ciebie rozmaite historie. Shine bright like a diamond?
W tej lustrzanej bajce rodzi się iluzja, która tworzy nowe znaczenia i nową ludzkość. Pod przykrywką blichtru i bogactwa wyczuwalne jest napięcie. Bóg ognia* budzi się do życia, wydając na świat kolejne gwiazdy.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W krainie mlekiem i miodem płynącej sam decydujesz o wszystkim. Tafla, w której się swobodnie przeglądasz, odzwierciedla świat dookoła, ludzi, zdarzenia, będące częścią stworzonej specjalnie dla Ciebie iluzji. Blef oparty na prostych zasadach, w którym uczestniczy każdy z publiczności. Możesz zadecydować, czy to, co widzisz, jest Twoją nagrodą, czy będziesz ją zdobywać na własnych prawach. Po przycumowaniu do brzegu nieustannie toczy się gra. W finale weźmie udział ryzykant, który nie zmaga się z syndromem zejścia na ląd*.

Idź na całość to wariacja na temat marzeń o boskości, triumfie i sukcesie. To metafora aspiracji świata sztuki. Przestrzeń galerii – jako świątynia posiadania, miejsce elitarne, błyszczące, niefunkcjonalne, epatujące przepychem i barokowością – staje w kontraście do codzienności. W nadmiarze możliwości wirują obietnice ze świata marzeń i tylko od Ciebie zależy, czy uda Ci się ich dosięgnąć.

Prezentacja w Gdańskiej Galerii Miejskiej jest pierwszą wspólną wystawą dwóch wyrazistych osobowości – Wiktorii Walendzik i Konrada Żukowskiego. Wystawie towarzyszy konkurs organizowany przez artystów, Szybki Egipt, w którym główną nagrodę stanowi wycieczka do Egiptu – krainy faraonów i tajemniczych piramid.

Szczegóły

Początek:
31 stycznia 2020
Koniec:
22 marca 2020
Witryna internetowa:
https://www.ggm.gda.pl/pl,0,0,2199,Idz_Na_Calosc,0,0,index.php

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.