Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jerzy Szot. Wibracje

4 kwietnia 202421 kwietnia 2024

Jerzy Szot. Wibracje, malarstwo, sztuka współczesna, sztuka polska, abstrakcja, niezła sztuka
Jerzy Szot. Wibracje, malarstwo, sztuka współczesna, sztuka polska, abstrakcja, niezła sztuka
Wystawa Jerzy Szot. Wibracje

Jerzy Szot to absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Został asystentem Teresy Pągowskiej i pełnił tę funkcję przez osiem lat. Aktywnie uczestniczył w życiu artystycznym i brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Wśród innych wyróżnień otrzymał Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego. Na początku lat 90. XX wieku, po odniesieniu pierwszych sukcesów wyjechał do Nowego Jorku. Tam zaczął łączyć perspektywę artysty z punktem widzenia odbiorcy i kolekcjonera. Malując i jednocześnie zbierając obrazy, dokładnie określił kierunek swoich zainteresowań: polską sztukę powojennej awangardy malarskiej.

„Sztuka może być miejscem realizacji marzeń. Próbą wejścia w wyobrażone, niedostępne przestrzenie. W przypadku malarstwa jest także miejscem zmagania z materią, trudem szukania odpowiedniego dotknięcia pędzla, prowadzonego intuicyjnie i powtarzanego z precyzją, by połączyć ze sobą sfery czerwieni, fioletu, różu, żółci. Koloru, który w obrazach Szota zdaje się wyłaniać gdzieś z głębi obrazu i rozprzestrzeniać w sposób stwarzający poczucie zanurzenia w jego rytm i harmonię. Zwłaszcza, – jeśli obrazów nie dotyczy prawo grawitacji.”

Na wystawie zaprezentowane zostaną wielkoformatowe płótna, rozedrgane abstrakcje, będące pewną wypadkową poszukiwań artystycznych z wiecznie żywymi tradycjami polskiej awangardy: budowaniem płaszczyzny za pomocą koloru, kontrastem i abstrakcją pozbawioną ograniczeń.

Wernisaż: 4 kwietnia 2024 r., godz. 19:00
Galeria Aspekty

Kurator: Zofia Jabłonowska-Ratajska

Szczegóły

Początek:
4 kwietnia 2024
Koniec:
21 kwietnia 2024
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.aspektygallery.pl/wystawa/wystawa-jerzego-szota

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.