Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kōji Kamoji. Obym stał się tym kamieniem

29 września 202323 grudnia 2023

Koji Kamoji, niezła sztuka

Obym stał się tym kamieniem, pod takim tytułem Galeria aTAK otwiera wystawę obrazów Kōjiego Kamojiego. Jej lejtmotywem jest kamień przyklejany przez artystę do obrazów, pojedynczo lub w małych konstelacjach.

Kiedyś, odwiedzając obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau Kōji Kamoji zobaczył na stopniach stojącego tam kolejowego wagonu właśnie kamyki, które upamiętniały ofiary niemieckiego ludobójstwa. Ich widok był dla niego wielkim przeżyciem. Ale kamienie na obrazach Kamojiego odwołują się też do szerszego spektrum osadzenia ich w kulturze, japońskiej przede wszystkim, gdzie współtworzyły one między innymi ogrody. Znalezienie dla kamieni odpowiedniego miejsca w nich było wyzwaniem dla twórców ogrodów. Kamoji podobnie jak japońscy ogrodnicy szuka więc dla kamyków właściwego miejsca na swoich obrazach. Kiedy wydaje mu się, że je odnajduje, czuje się szczęśliwy.

Koji Kamoji, niezła sztuka
Kōji Kamoji, Po Tsunami – Księżyc | 2011, fot. Bartosz Górka

Na wystawie w Galerii aTAK pokazywane są obrazy z lat 1970-2023. Zobaczyć można między innymi cykle Średniowiecze, Tsunami, Projekty ogrodu, Pokazywanie owadów, Haiku. W sumie prezentowanych jest pięćdziesiąt prac, wiele z nich nie było dotąd pokazywanych.
/Jerzy Wojciechowski

Wystawa od 29 września do 23 grudnia 2023
Galeria aTAK
Warszawa, Mazowiecka 11, lok. 38

Szczegóły

Początek:
29 września 2023
Koniec:
23 grudnia 2023
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Galeria aTAK
ul. Mazowiecka 11/38
Warszawa, 00-052 Polska
+ Google Map
Telefon:
22 826 50 55
Witryna internetowa:
http://www.atak.art.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.