Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koji Nagai. Japoński kolaż w Retroavangardzie

22 czerwca 202130 września 2021

Koji Nagai. Japoński kolaż w Retroavangardzie, kolaż, Niezła Sztuka

Koji Nagai.
Japoński kolaż w Retroavangardzie

22 czerwca 2021 r. – 30 września 2021 r.
Galeria Retroavangarda

Koji Nagai. Japoński kolaż w Retroavangardzie, kolaż, Niezła Sztuka
Wystawa Koji Nagai. Japoński kolaż w Retroavangardzie

Koji Nagai – urodzony w 1950 r. w Hiroszimie. Po ukończeniu studiów w Hiroshima Designer College działał jako projektant graficzny zdobywając wiele nagród w tej dziedzinie. Kolażem zafascynował się dość późno, bo dopiero w 35. roku życia, ale od tego momentu poświęcił się mu bez reszty. Jego prace wyróżniają się mistrzowską precyzją wykonania i własnym, rozpoznawalnym stylem. W kolażach Kojiego Nagai można odnaleźć liczne inspiracje. Widać w nich fascynację plakatem japońskim lat 60. i 70. oraz klasyką awangardy europejskiej lat 20. Jak przyznaje sam artysta, jest wielkim fanem Tadanori Yokoo, a także Maxa Ernsta i Kurta Schwittersa.

Tematy które podejmuje wynikają z tradycyjnej sztuki japońskiej oraz fascynacji popkulturą i modą. Artysta często konfrontuje ze sobą odmienne światy i przeciwieństwa: stare i nowe, rzeczywistość i fikcję, życie i śmierć. Mimo tej różnorodności jego twórczość jest bardzo spójna.

Koji Nagai. Japoński kolaż w Retroavangardzie, kolaż, Niezła Sztuka
Wystawa Koji Nagai. Japoński kolaż w Retroavangardzie

Duża liczba szczegółów i doskonałość warsztatowa sprawia, że kolaże Kojiego Nagai ogląda się jak obrazy Hieronima Boscha. Można je też przyrównać do świata oglądanego przez szkło powiększające. Podobnie jak Roman Cieślewicz, artysta łączy w kolażach reprodukcje obrazów dawnych mistrzów z wycinkami z kolorowych magazynów. Dodatkowo jego twórczość naznaczona jest miejscem, w którym się urodził i mieszka do dziś. Prefektura Hiroszimy, posiada dwa obiekty światowego dziedzictwa narodowego: “A-Bomb Dome”, symbol modlitw o pokój na świecie oraz tajemniczą morską świątynię Itsukushima Jinja. Oba te symbole pojawiają się w różnych formach w jego twórczości.

Koji Nagai brał udział we wszystkich edycjach Międzynarodowej Wystawy Kolażu organizowanej przez Retroavangardę.

Aktualna wystawa indywidualna w Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park obejmuje 88 prac artysty i jest największą dotychczasową prezentacją jego prac w Europie. Na wystawie można obejrzeć prace oryginalne wykonane w tradycyjnej technice kolażu, jak i wielkoformatowe prace cyfrowe. Jest to niepowtarzalna okazja zapoznania się z bogatą twórczością tego znakomitego artysty. Wystawa potrwa do końca września 2021.

Szczegóły

Początek:
22 czerwca 2021
Koniec:
30 września 2021
Witryna internetowa:
https://www.retroavangarda.com/japonski-kolaz-w-retroavangardzie/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.