Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Magdalena Małkiewicz. Bezkres

14 sierpnia 202120 września 2021

Magdalena Małkiewicz. Bezkres, niezła sztuka

Magdalena Małkiewicz.
Bezkres

14 sierpnia 2021 r. – 20 września 2021 r.
Galeria Melina w Gliwicach
Kurator: Bartłomiej Kozłowski

Magdalena Małkiewicz. Bezkres, niezła sztuka
Wystawa Magdalena Małkiewicz. Bezkres

Wystawa nie jest nasycona żywymi kolorami, po które chętnie sięga twórczyni. Cechuje ją konsekwencja w minimalistycznym spojrzeniu barwnym, ale za to w wielorakim ujęciu medium, jakim jest: rzeźba, fotografia, malarstwo, litografia, instalacja i film. Odwołanie do form geometrycznych rzeźb to szersze spektrum podejścia psychologicznego naszych myśli, emocji, słów, kontaktów, naszego życia w połączeniu z elementami stałymi np. klepsydra, muszla stają się symboliczne. Koncepcja wielowarstwowego przedstawienia różnorakich obiektów utożsamiana z motywem odradzania się, stawania się silniejszymi, analizą swojego „Ja” i swoich snów, odczuwania bytu. Pozwól zanurzyć się w BEZKRESie swoich refleksji, doświadczeń, przeżyj swoje TU i TERAZ.

Magdalena Małkiewicz. Bezkres, niezła sztuka
Wystawa Magdalena Małkiewicz. Bezkres

Magdalena Małkiewicz artystka interdyscyplinarna, otwarta na nowe spojrzenie w sztuce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom (2014 rok) uzyskała w pracowni malarstwa Profesora Ireneusza Walczaka oraz pod okiem Profesor Ewy Zawadzkiej w pracowni działań multimedialnych. Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne oraz sakralne. Specjalizuje się w realizacjach na zamówienie. W swojej twórczości stosuje różnego rodzaju techniki mieszane, jak i performance, płaskorzeźbę, animację poklatkową, plakat oraz fotografie. Uczestniczka wystaw zbiorowych. Inspirację do tworzenia czerpie z otoczenia, poprzez wnikanie do wnętrza człowieka, anatomię, biologię i degradację, psychologiczne ujęcie. Obserwując życie z innych zakątków świata, pozwala kreować niczym demiurg swoją wizję rzeczywistości.

Wystawa w ramach projektu Spotkania z Kulturą. Projekt sfinansowany z budżetu Miasta Gliwice w ramach Budżetu Obywatelskiego

Szczegóły

Początek:
14 sierpnia 2021
Koniec:
20 września 2021
Witryna internetowa:
http://stowarzyszenie-melina.pl/bezkres/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.