Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mariusz Waras. Mobilki

15 maja 202020 czerwca 2020

Mariusz Waras. Mobilki

Termin: 15 maja 2020 r.
Miejsce: Gdańska Galeria Güntera Grassa
Wystawa czynna do: 20 czerwca 2020 r.
Kuratorka: Joanna Stembalska

Od 15 maja 2020 roku serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy Mariusza Warasa pt. „Mobilki” w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Mariusz Waras to gdański artysta, od blisko dwudziestu lat jeden z najważniejszych twórców światowego street artu. Jego najnowszy projekt „Mobilki” premierowo prezentowany pod koniec 2019 w galerii Studio BWA Wrocław jest zbiorem przeskalowanych zabawek – figur i obiektów uruchamianych ręką odbiorcy. Prosta technologia, w dużej mierze bazująca na technice wykorzystywanej przez artystę przy tworzeniu szablonowych murali, umożliwia szybkie wykonanie prac, będących manifestem, spontaniczną reakcją i komentarzem do konkretnych wydarzeń, sytuacji społeczno-politycznych w Polsce ostatnich dwóch lat.

Figury są zapożyczone z konkretnych obrazów i sytuacji, które silnie podziałały na wyobraźnię Mariusza Warasa. Przełożone na język graficzny, następnie przeniesione na materiał i uzupełnione prostą mechaniką, mobilki są jednocześnie zabawkami wśród znaczeń i symboli, a wprawiający je w ruch odbiorca staje się uczestnikiem małych scen rodzajowych. W zabawie mieszają się konteksty i role, wahadłowy ruch zmienia odbiorcę w uczestnika lub sprawcę, na chwilę angażuje go w równoległą dramaturgię dzieła. Ekspozycja w Gdańskiej Galerii Miejskiej rozszerzona została o nowe prace, powstałe z inspiracji doniesieniami medialnymi ostatnich miesięcy. –
Joanna Stembalska

Uwaga: ze względów bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy z oficjalnego otwarcia wystawy. Ekspozycję można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach 12-18. W trakcie zwiedzania prosimy o zastosowanie się do nowych specjalnych procedur sanitarnych, o których informacje będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz w trakcie wizyty w Galerii. Ekspozycję w jednej chwili mogą zwiedzać maksymalnie cztery osoby, prosimy o dezynfekcję rąk w holu Galerii bądź użycie rękawiczek jednorazowych ze względu na interaktywny charakter prac. Artysta wraz z kuratorką przygotowują również oprowadzanie po wystawie, które prezentować będziemy w Internecie w czerwcu tego roku.

Szczegóły

Początek:
15 maja 2020
Koniec:
20 czerwca 2020
Witryna internetowa:
https://www.ggm.gda.pl/pl,0,0,2248,Mariusz_Waras_Mobilki,0,0,index.php

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.