Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muza & Witold Skrzypek. Mechanizm Chimery: Gang Ludzi Kotów

3 grudnia 202127 grudnia 2021

Muza & Witold Skrzypek. Mechanizm Chimery: Gang Ludzi Kotów, grafika, Niezła Sztuka

Muza & Witold Skrzypek.
Mechanizm Chimery: Gang Ludzi Kotów.
Rysunek i malarstwo

Wernisaż: 06 grudnia 2021 r., godz. 10:00

03 grudnia 2021 r. – 27 grudnia 2021 r.
Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie

Muza & Witold Skrzypek. Mechanizm Chimery: Gang Ludzi Kotów, grafika, Niezła Sztuka
Wystawa Muza & Witold Skrzypek. Mechanizm Chimery: Gang Ludzi Kotów

Witold Skrzypek (urodzony w 01.04.1972 roku w Chorzowie) – doktor sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Ukończył katowicką filię Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz w latach 1995/96 w École des Beaux-Arts w Saint-Étienne (Francja). W latach 1995/96 Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Przez wiele lat współpracował ze Śląską Wyższą Szkołą Informatyczno-Medyczną w Chorzowie, gdzie pełnił funkcję pełnomocnika kanclerza do spraw promocji uczelni oraz dziekana Wydziału Grafiki i Informatyki. Obecnie jako nauczyciel akademicki jest związany z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach.

Autor ilustracji oraz opracowań graficznych dla wielu książek, między innymi: „Architektura przemysłowa i zabytki techniki na Śląsku”, „Powstania śląskie 1919, 1920, 1921”, „Baśniowa Matematyka” oraz innych publikacji, często traktujących o historii Śląska i jego spuściźnie kulturowej. W 1999 roku otrzymał wyróżnienie za najlepsze opracowanie, pod względem identyfikacji wizualnej, materiałów promocyjnych dla Europejskich Dni Kultury na Górnym
Śląsku (wystawa: Paryż, Luwr). Projektował materiały honoracyjne dla instytucji naukowych, w tym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach czy Polskiej Akademii Nauk. W ramach współpracy z rozmaitymi podmiotami ze świata nauki i biznesu projektował elementy komunikacji wizualnej i graficzne rozwiązania z zakresu wzornictwa przemysłowego między innymi dla takich firm, jak: Bombardier, Pollena, Zakłady Naprawcze Przemysłu Węglowego „Remag”, PrINŻ S.A. Holding. Jego wieloletnia współpraca z Planetarium Śląskim zaowocowała serią plakatów promujących, których projekty współtworzyli studenci pracujący pod jego kierunkiem w Pracowni Multimediów i Projektowania 3D.

Szczegóły

Początek:
3 grudnia 2021
Koniec:
27 grudnia 2021
Witryna internetowa:
http://www.galeriamm.eu/events/muza-witold-skrzypek-mechanizm-chimery-gang-ludzi-kotow-rysunek-i-malarstwo/

Miejsce wydarzenia

Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie
ul. Sienkiewicza 3
Chorzów, Śląskie 41-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 32 349-78-75
Witryna internetowa:
http://www.galeriamm.eu/index.php
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.