Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Niedenthal. Wystawa

13 października 20227 kwietnia 2023

Niedenthal, wystawa, fotografia, niezła sztuka
Niedenthal, wystawa, fotografia, niezła sztuka
Wystawa Niedenthal

Dom Spotkań z Historią zaprasza na wystawę ukazującą dorobek wybitnego fotografa Chrisa Niedenthala, podsumowującą 50 lat jego działalności jako fotoreportera. Prezentujemy ponad 200 zdjęć wybranych przez Annę Brzezińską i Katarzynę Puchalską z liczącego setki tysięcy zdjęć archiwum autora.

Ekspozycję „Niedenthal” tworzą zdjęcia zarówno mniej znane, jak i te ikoniczne, bez których nie da się opowiedzieć o tym fotografie legendzie. Wystawa wzbogacona jest o liczne artefakty: oryginalne okładki magazynu „Time”, artykuły ze zdjęciami, koperty zaadresowane do zagranicznych redakcji i aparaty fotograficzne, którymi posługiwał się Chris Niedenthal.

Wielkim wyzwaniem było wybranie ponad 200 kadrów z liczącego setki tysięcy zdjęć archiwum. Bardzo trudno przygotować wystawę fotografa, którego zdjęcia od lat są prezentowane na wystawach i w publikacjach. Miałyśmy pokusę, by czymś zaskoczyć, zrobić coś, czego jeszcze nie było. Jednak nasz pomysł, by zaprezentować przekrojowo dorobek fotoreporterski Chrisa Niedenthala z minionych 50 lat jest już czymś, czego wcześniej nikt nie zrealizował – wyjaśniają koncepcję wystawy jej kuratorki: Anna Brzezińska i Katarzyna Puchalska.

Szczegóły

Początek:
13 października 2022
Koniec:
7 kwietnia 2023
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://dsh.waw.pl/4043-niedenthal-wystawa,prg

Miejsce wydarzenia

Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20
Warszawa, 00-324 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 22 255 05 00
Witryna internetowa:
https://dsh.waw.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.