Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Obszary wspólne. Magdalena Kuczma i prof. Marian Waldemar Kuczma

10 grudnia 20217 stycznia 2022

Mysli uspione VI, Obszary wspólne. Magdalena Kuczma i prof. Marian Waldemar Kuczma

Obszary wspólne.
Magdalena Kuczma i prof. Marian Waldemar Kuczma

10 grudnia 2021 r. – 07 stycznia 2022 r.
BWA Kielce

Mysli uspione VI, Obszary wspólne. Magdalena Kuczma i prof. Marian Waldemar Kuczma
Wystawa Obszary wspólne. Magdalena Kuczma i prof. Marian Waldemar Kuczma

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę kolaży Magdaleny Kuczmy i malarstwa prof. Mariana Waldemara Kuczmy „Obszary wspólne”. Wernisaż 10 grudnia o godz. 18.

Artyści napisali: Wystawa „Obszary wspólne” to trzecia odsłona cyklu prezentacji naszej twórczości. Wiele lat temu zrodziła się w nas potrzeba, aby to, co widzimy na co dzień w pracowni w cyklu roboczym, skonfrontować w przestrzeni galeryjnej. Taka koncepcja, by nasze prace zabrzmiały RAZEM w jednej przestrzeni.

Geometria ruchu VII,Obszary wspólne. Magdalena Kuczma i prof. Marian Waldemar Kuczma
Wystawa Obszary wspólne. Magdalena Kuczma i prof. Marian Waldemar Kuczma

Dlaczego?

Studiowaliśmy w jednej pracowni. Oboje wyszliśmy spod skrzydeł profesora Józefa Hałasa, lecz każde z nas inaczej Go pamięta, inaczej wspomina Jego korekty. Jedno wspólne, co w nas zaszczepił, to poszukiwanie malarskości w każdym obiekcie, przedmiocie i dążenie do udanej kompozycji obrazu.

Nie mamy wspólnej pracowni. Tylko czasem, przy okazji plenerów, zdarza się nam pracować w jednej przestrzeni. Jednak zwykle jako pierwsi widzimy swoje nowe obrazy i nawzajem udzielamy sobie krótkiej korekty. Oboje cenimy sobie te chwile skupienia wyłącznie na sztuce, pewną intymność tych rozmów. Szanujemy uwagi. Czy trudno być artystą w duecie? Każde na swój sposób skomplikowane, nieustępliwe i wrażliwe, ale każde wie, co drugie kocha najbardziej, wiemy co nas łączy.

Ocalone III, Obszary wspólne. Magdalena Kuczma i prof. Marian Waldemar Kuczma
Wystawa Obszary wspólne. Magdalena Kuczma i prof. Marian Waldemar Kuczma

Wspólna wystawa jest więc próbą konfrontacji własnych doświadczeń artystycznych, próbą zdystansowania się do siebie, ale też odnalezienia: obszarów wspólnych. Są one oczywiste i wynikają z naszych relacji, dyskusji o malarstwie, o sztuce i o własnych doświadczeniach. Jednak w pracowni brakuje oglądu całości z dystansu. Takiej cudownie spokojnej celebracji, której możliwość stwarza właśnie przestrzeń galerii. Dopiero wtedy widać naprawdę, co nas łączy, a co dzieli, czy może już nic nie dzieli, a tylko łączy… Czy dopełniamy się czy upodobniamy?

I z takim pytaniem zostawiamy odbiorcę… Ponieważ my już chyba odpowiedzieliśmy sobie na to pytanie. – Magdalena Kuczma, Marian Waldemar Kuczma

Szczegóły

Początek:
10 grudnia 2021
Koniec:
7 stycznia 2022
Witryna internetowa:
https://www.bwakielce.art.pl/event/obszary-wspolne-magdalena-kuczma-i-prof-marian-waldemar-kuczma

Miejsce wydarzenia

BWA Kielce
ul. Kapitulna 2
Kielce, 25-011 Polska
+ Google Map
Telefon:
41 36 76 447
Witryna internetowa:
http://www.bwakielce.art.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.