Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Paulina Poczęta. Manifest niemocy

7 października 202019 listopada 2020

Paulina Poczęta. Manifest niemocy

Wernisaż: 07 października 2020 r.
godz. 18:00
Galeria Bielska BWA
Wystawa czynna do: 19 listopada 2020 r.

Artystka poszukuje ukrytego potencjału w materiałach codziennych, niepotrzebnych czy odnalezionych, w starych gazetach i zasłyszanych słowach. Z nich tworzy swoje artystyczne książki.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Wystawa prac Pauliny Poczętej, artystki sztuk wizualnych, zajmującej się głównie tkaniną eksperymentalną, obiektem i rysunkiem, będącej – jak mówi o sobie – „fascynatką recyklizacji w sztuce i kolekcjonerką dziwności”. Na wystawie zatytułowanej „Manifest niemocy” prezentuje wybór swoich artystycznych książek – bogato ilustrowanych, okraszonych słowami, sentencjami i poetyckimi wersami obrazkowych historii, będących zapisem intymnego świata artystki.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Paulina Poczęta:
„Manifest niemocy” to tytuł jednej z moich artystycznych książek i dobrze oddaje klimat wyczuwalny w historiach obrazkowych wykonanych ręcznie przy użyciu różnych narzędzi. Migawki z dnia codziennego i niecodzienne zderzenia wyrazów wyciętych ze starych gazet, zasłyszane słowa, to ich podstawowy budulec. 

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Moja twórczość opiera się na poszukiwaniu ukrytego potencjału w materiałach codziennych, niepotrzebnych czy odnalezionych. Rysunki i ilustracje w prezentowanych książkach powstają często intuicyjnie i pod wpływem chwili, a ja – rysując – celebruję emocje chwilom tym towarzyszące. Narracja poszczególnych obrazów, stron rozkładanych harmonijkowo, biegnie swoim rytmem i rozwija się w tempie życia, kolejne zdarzenia – kolejne strony. To swoista historia obrazkowa intymnego życia, edycja wspomnień przefiltrowanych wykadrowanymi autoportretami, okraszonych poetyką słów, recykling codzienności ilustrujący epizody z mojego świata.

Szczegóły

Początek:
7 października 2020
Koniec:
19 listopada 2020
Witryna internetowa:
http://galeriabielska.pl/wystawa/paulina-poczeta-manifest-niemocy

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.