Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przegląd sztuki współczesnej „Młode Zakopane”

22 lutego 202419 marca 2024

Przegląd sztuki współczesnej "Młode Zakopane", konkurs, plastyka, sztuka, sztuka współczesna, niezła sztuka
Przegląd sztuki współczesnej "Młode Zakopane", konkurs, plastyka, sztuka, sztuka współczesna, niezła sztuka
Przegląd sztuki współczesnej „Młode Zakopane”

Projekt „Młode Zakopane” to nie tylko projekt wystawienniczy, to próba identyfikacji młodych artystów, ich aktywizacji i podjęcia z nimi stałej współpracy. Przestrzeń Stacji Kultura stanie się profesjonalnym miejscem ich obecności twórczej w Zakopanem. Celem projektu jest odnalezienie tożsamości i treści w sztuce nowoczesnej, która tworzy się dziś obok nas. To także projekt społeczny zagospodarowujący to, co już nas otacza, różne formy ekspresji artystycznej i kulturowej wywodzące się ze społeczności Zakopanego.

Zakopiańskie Centrum Kultury jako Organizator pragnie zbudować społeczną wrażliwość, wspólnotę i zrozumienie wokół Twórców, czyli Młodego Zakopanego.

Zapraszamy Twórców młodego pokolenia, do zgłaszania swoich prac (plik: jpg, tif) do dnia 19 marca 2024 na adres mailowy: [email protected]. Wyłonione przez profesjonalne jury prace będą prezentowane, w ramach projektu wystawienniczego: Młode Zakopane, w okresie kwiecień – październik 2024 roku w Stacji Kultura Zakopane. Wystawa pokonkursowa będzie efektem naszej współpracy z młodym pokoleniem Artystów – malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografików. Do przeglądu zapraszamy artystów z powiatu tatrzańskiego, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie przekroczyli 35 roku życia. W konkursie mogą brać udział uczniowie liceów plastycznych oraz studenci i absolwenci uczelni artystycznych.

W drugiej kolejności wybrane prace będą prezentowane w oryginalnych i nowoczesnych aranżacjach wnętrz przedwojennego budynku. Jako wydarzenia towarzyszące zaplanowano: spotkania dot. warsztatu graficzno – malarskiego, nowych technik plastycznych, promocji dzieł sztuki, oraz spotkania z krytykami sztuki. Zakopiańskie Centrum Kultury zaplanowało produkcję 30 minutowego filmu dokumentalnego oraz wydanie katalogu w formie teczki z pracami młodych artystów. Chcemy weprzeć ich promocyjnie, pozostawiając jednocześnie dokumentację projektu. Na specjalnej stronie internetowej zaprezentujemy sylwetki twórców.

Udzielamy informacji na temat przeglądu także telefonicznie: 18 20 66 950.

Stacja Kultura to miejsce dotarcia do celu, do Zakopanego w poszukiwaniu emocji, wrażeń czasem tylko odpoczynku. Stacja to także początek podróży dla oferty z Zakopanego: muzycy, plastycy, młodzi Twórcy tutaj mają szansę, dzięki naszemu wsparciu wyruszyć w podróż z bagażem swoich talentów. W budynku już dziś świadczymy bogate usługi o charakterze kulturalnym i informacyjnym nawiązując do historii dworca i klimatu przedwojennego Zakopanego, w szczególności do dorobku wielkich postaci i artystów związanych z Zakopanem. Mamy nadzieję, iż współpraca z nami, stanie się dla artystów młodego pokolenia, symbolicznym początkiem artystycznej podróży, dzięki wsparciu organizacyjnemu i promocyjnemu ZCK.

więcej informacji >>

Organizator: Zakopiańskie Centrum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Zakopane

Szczegóły

Początek:
22 lutego 2024
Koniec:
19 marca 2024
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://www.zakopane.pl/mlodezakopane

Miejsce wydarzenia

Zakopiańskie Centrum Kultury
Chramcówki 35
Zakopane, 34-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 18 206 69 50
Witryna internetowa:
https://www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/kultura/zakopianskie-centrum-kultury
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.