Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sławni Katalończycy. Wystawa malarstwa / grafiki

11 listopada 202116 stycznia 2022

Sławni Katalończycy. Wystawa malarstwa / grafiki

Sławni Katalończycy.
Wystawa malarstwa / grafiki
Dali | Miró | Garriga | Argimon | Suñol

11 listopada 2021 r. – 16 stycznia 2022 r.
Ełckie Centrum Kultury |
Galeria Ślad

Sławni Katalończycy. Wystawa malarstwa / grafiki
Wystawa Sławni Katalończycy. Wystawa malarstwa / grafiki

Na wystawie zobaczymy prace pięciu artystów z Katalonii. Uznanych malarzy i grafików, którzy swoją twórczością związani są z tym regionem. To oni w swoich obrazach olejnych, akrylowych, rysunkach, drzeworytach, akwafortach, litografiach i linorytach przedstawiają własne doświadczenia, emocje, świadectwo swojego bytu i interpretację swojej ojczyzny — Katalonii: egocentryczny surrealista Dali, malujący jak pięcioletnie dziecko Miro, informelista Argimon, klasyczny estetyk Alvar oraz abstrakcjonista Grau-Garriga.

Hiszpania, kraj będący kolebką wielu wielkich artystów. Hiszpania to słońce, to cienie corridy, to kontrasty, to cuda, to energia, to … Katalonia. I z tym ostatnim Katalończycy nie całkiem by się zgodzili. Najbardziej krnąbrny i może dzięki temu mocno autonomiczny region Hiszpanii zamieszkiwali i zamieszkują równie niepokorni ludzie. Stający pod wiatr trendów, idący pod prąd nie tylko politycznie, ale też artystycznie.

Zostawmy w domach nasze tradycyjne mniemanie o sztuce, wyrosłe na monidłach rodziców bądź dziadków i spotkajmy się z wielką sztuką. Ze Sztuką, której konformizm zastanych szkół artystycznych nie uwięził, która odsłania przed nami kawałek natury Katalończyków. A może i Polaków, bo ponoć my także jesteśmy narodem niepokornym.

Szczegóły

Początek:
11 listopada 2021
Koniec:
16 stycznia 2022
Witryna internetowa:
http://eck.elk.pl/wydarzy/wernisaz-wystawy-slawni-katalonczycy-2/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.