Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Trzy (nie)pokoje

23 stycznia 202113 lutego 2021

Trzy (nie)pokoje
Wernisaż: 23 stycznia 2021 r.
godz. 20:00
Kipisz
Wystawa czynna do 13.02.2021

Wernisaż online, pod linkiem>>

Autorki prac: Aleksandra Chęcińska, Dominika Jóźwiak, Gabriela Pawik, Maja Szewczykowska, Julia Szwed, Małgorzata Wrońska

„Trzy (nie)pokoje” to multimedialna wystawa studentek I stopnia II roku kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: fotografia i multimedia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Trzy (nie)pokoje | Kipisz, fot. materiały organizatora
Trzy (nie)pokoje |
Kipisz, fot. materiały organizatora

Wystawa zrealizowana w ramach przedmiotu Techniki Rejestracji Obrazu. Opieka dydaktyczna: mgr Aleksandra Chciuk.

Studentki za pomocą fotografii, instalacji i pracy video prezentują różne, skrajne pejzaże emocjonalne związane z izolacją w okresie pandemii. Inspiracją do powstania wędrówki przez „pokoje” a tym samym przez kolejne stany i pandemiczne napięcia była przestrzeń Kipiszu.

Trzy (nie)pokoje

Jest przyjemnie, ciepło, delikatnie połyskuje światło. Na ścianach pokoju pomrukują cienie. Wyłaniają się powoli kontury obrazów, rytmicznie migoczą. Być może to Powidoki, może Imaginacje. Masz czas. Czas snuje się między Twoimi palcami, wędruje dalej po pokoju… Nie zmierza, nie popędza, nie ustaje… Spokój.

Dalej,
nie ma miejsca. Coś zakłóca percepcje. Trajektoria ruchów rozedrgana. Ciało nie przestaje. Macha we wszystkie strony. Nieskończony obieg myśli. Ujście. Gdzie jest ujście? Znajdź! Niepokój.

Dalej,
nie. Złap się. Spróbujesz? Nie wiem. To są chyba oczy. Może usta. Zatopienie. W paranoi. W sobie. W wierze. Nie łapię jednak. A ciebie zobaczę kiedyś indziej. Wyjdź. Zostań. Wyjdź.

Dalej

Szczegóły

Początek:
23 stycznia 2021
Koniec:
13 lutego 2021
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/871234887021694/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.